Stanišić dobio derbi u Gradištu

Fudbaleri Stanišića uspešno su prebrodili gostovanje u Bačkom Gradištu. Iako su nastupili bez nekoliko igrača, gosti su u veoma neizvesnom meču slavili sa 4:3. Domaćin je poveo već u 9. minutu golom svog najboljeg napadača Bratislava Jelića. Gosti su uzvratili nakon dvadesetak minuta i pogotkom Pjošte iz kontranapada su poravnali rezultat. Pre izjednačenja vredno pomena je prečka kapitena Matijaša, te njegov odličan šut tik pored stative. To je bio i rezultat prvog dela. Na startu drugog dela Pjošta pogađa drugi put mrežu golmana Bošnjaka za potpuni preokret. Ipak, nakon samo dva minuta na semaforu već bilo 2:2. Topić je bio strelac za domaćina. Već u sledećem napadu Stanišić ponovo vodi, ovoga puta mrežu domaćina pogodio je Mladen Plavšić. Odličan šut sa 20-tak metara, golmana je samo ispratio pogledom. Đorđe Lazić je u 63. minutu dodatno uvećao prednost Stanišića, da bi pet minuta kasnije Pelengić ublažio poraz Vojvodine. U poslednjih dvadesetak minuta nije bilo promena rezultata pa se Stanišićanci sa gostovanja vraćaju sa tri vredna boda. Drugi naš predstavnik u ovom rangu gostovao je u Pačiru. Čonopljanci su pretrpeli novi ubedljiv poraz. Domaćin je krenuo furiozno i već posle svega tri minuta je imao prednost od 2:0. Šicar je pogodio u prvom, a Milijašević u trećem minutu. Mlađani Denil Kokljevci povisio je na 3:0 sredinom prvog dela. Rebić je smanjio prednost domaćina nakon pola časa igre. Ipak, Pačirci su minut pre odlaska na odmor postigli novi pogodak i tako praktično rešili pitanje pobednika. U nastavku su postigli još dva pogotka, te su na kraju zasluženo slavili sa 6:1. Stanišić je prvi na tabeli, a Sloga poslednja. Narednog vikenda u Stanišiću gostuje Senta, dok će Čonoplja da ugosti Tavankut.

Izveštaji sa utakmica:

Senta – ČSK 3:1 (1:0)

Strelci: B. Ćulum 2, Vuletić (Senta). Eror (ČSK).

Žuti kartoni: B. Ćulum (Senta).

Senta: Šmit (Tomašev), N. Ćulum, B. Ćulum, Varga, Đeri, Tatić, Mijić, Vuletić, Fodor, Matić, Živković.

ČSK: Dražić, Ladišić, Pavlov, Eror, Antunović, Jovanić, Milanov, Nikolić, Srnka, N. Ćulibrk, Nikolaš.

Bačka 1901 – Hercegovac 2:1 (0:0)

Strelci: Anđić, Glišović (Bačka 1901). Kedža (Hercegovac).

Žuti kartoni: Žiža (Bačka 1901). V. Hrnjez, Horvatić, Tatić, S. Hrnjez (Hercegovac).

Bačka 1901: Studen, Đurović, Simić, Malenčić (Kiš), Žiža, Anđić, Mezei, Glišović, Nenadović (Šojić), Bogojević, Rajkovača.

Hercegovac: Lukač, Janjić, V. Hrnjez, Bajat, Šijaković, Bjelogrlić, Kedža, Račić, Tatić, Novčić (Horvatić), S. Hrnjez.

Mladost (BP) – Njegoš 5:0 (2:0)

Strelci: Serdar 2, Trojanović 2, Zorić (Mladost BP).

Žuti kartoni: /

Mladost (BP): Lenja, Ožvat (A. Šproh), Beronja, V. Šproh, Brajković, Trojanović (Dobrovoljski), Stojisavljević, Serdar (Antonić), Zorić, Ikrašev, Đokić.

Njegoš: Pribić, Savović, Tešanović, Pravilović, Kojičić, Buganik, Miličević, Perunović, Pejović, Vranješ, Nikić.

Mladost (T) – Preporod 1:0 (0:0)

Strelci: Jović (Mladost T).

Žuti kartoni: Popadić (Mladost T). Došlov (Preporod).

Mladost (T): Jovičić, Mrđenović (Tešanović), Petrović, Efendić, Ivanović, Kurjački, Popadić, Bajić (Jović), Vasić, Novićević, Marjanov (Milovanović).

Preporod: Vuković, Došlov, Kurušić, Lakić, Srednik, Kotaraš, Tumbas (Kopanja), Šašić (Vuković), Bursać, Kovač, Todić (Čabrilo).

Bačka (P) – Sloga 6:1 (4:1)

Strelci: D. Krkajlić 2, Šicar, Milijašević, Kokljevci, Njegrin (Bačka P). Rebić (Sloga).

Bačka (P): Slavnić, Majls Džošua, Gavrić (Jeknić), Panić, Njagrin (Kozomora), Kokljevci, D. Krkajlić, Đuranović (S. Krkajlić), Šicar, Šijačić (Bakić), Milijašević (Vuković).

Sloga: Đokić, Grgić, Todorović, Kajtez, Stevanović, Nikšić, Savić (Tomić), Jevtić, Krmar, Rebić, Fuštar (Laubenštajn).

Tavankut – Bajša 3:0 (2:0)

Strelci: Spremo, Bedeković, Šimić (Tavankut).

Žuti kartoni: Momčilov, Gnjatović, Spremo, Pejić Tukuljac (Tavankut). Marjanović, Jokić, Šević (Bajša).

Tavankut: Tasić, Vujić, Kujundžić (Pejić), Gnjatovič, I. Skenderović, Oblaković, Bedeković (Dondur), Momčilov (Tumbas), Pejić, Tukuljac, Šimić, Spremo (Borenović).

Bajša: Damjanović, Tresiglavić, Šević (Nađ), Kaluđerović, Mitrović (Žemberi), Marjanović (Dražić), Pantović, Krivokapić (Stančić), Batori, Lekaj, Ivanov (Dejan Rahić).

Mladost Apa – Krila Krajine 0:0

Strelci: /

Žuti kartoni: Rajčanji (Mladost Apa). Bukvić, Gostović, Vujanović (Krila Krajine).

Mladost Apa: Bulović, Dulić, Majstorović (Simić), Desnica (Solać), Kemenj, Đumić (Vukas), Vukadinović, Vemić, Rapaić, Rajčanji, Milošević.

Krila Krajine: Krndija, Gajdobranski, Stupar, Abadžić, Jevtić, Zelinčević, Medan, Bukvić (Maksić), Gostović, Stanić (Budisavljević), Aćić (Vujanović).

Vojvodina (BG) – Stanišić 3:4 (1:1)

Strelci: B. Jelić, Topić, Pelengić (Vojvodina BG). Pjošta 2, Plavšić, Lazić (Stanišić).

Vojvodina (BG): Bošnjak, Hasičić, Narančić, Janković, Petrović (Tatić), Boškov, B. Jelić (Novaković), N. Kudrić, Topić, D. Kudrić, Pelengić.

Stanišić: Jeličić, Basarić, Knežević (Tevanović), Matijaš, Pjošta, Plavšić, Mitrović, Vulin (Asan), Vujin, Lazić, Buišić.

Tabela: Stanišić 24, Bačka 1901 – 21, Senta 20, Mladost (T) 19, Bajša 18, Vojvodina (BG) 18, Bačka (P) 16, Krila Krajine 16, Mladost (BP) 15, Preporod 15, Mladost Apa 9, Njegoš 8, Tavankut 8, ČSK 8, Hercegovac 5, Sloga 1.

Parovi narednog (11) kola: Stanišić – Senta, Krila Krajine – Vojvodina (BG), Bajša – Mladost Apa, Sloga – Tavankut, Preporod – Bačka (P), Njegoš – Mladost (T), Hercegovac – Mladost (BP), ČSK – Bačka 1901.