Krajinović napredovao tri mesta

Filip Krajinović zaustavljen je u polufinalu ATP turnira u Sofiji od prvog nosioca i 14. igrača sveta Janika Sinera. Italijan je slavio u dva seta (6:3, 7:5). Siner je odmah na startu seta napravio brejk i poveo sa 3:1. Srpski teniser se nije dao i već u sedmom gemu uzvratio i smanjio na 4:3. Ipak, već u narednom ponovo gubi servis, što je protivniku bilo dovoljno da reši i set. U nastavku meča Somborac prvi stiže do brejka (4:2). Servirao je izjednačenje u setovima, međutim izgubio je servis sa „nulom“. Novim brejkom u jedanaestom gemu italijanski teniser je preokrenuo rezultat i vrlo brzo sigurnim servisom rešio pitanje pobednika. Odličan nastup u Sofiji doneo je srpskom teniseru pomak na ATP lestvici. Naime, Filip je napredovao za tri mesta i sada je 34. igrač sveta. Ove nedelje se igra Masters u Indijan Velsu. Najbolji srpski teniseri, izuzev Novaka Đokovića uzeće nastup na njemu, što će biti prilika za osvajanje novih bodova.