Odlični Krajinović ipak izgubio

Filip Krajinovic - Clive Brunskill/Getty Images

Filip Krajinović – Rodžer Federer 1:2 (2:6, 6:4, 4:6).

Filip Krajinović ponovo je poražen na startu jednog ovogodišnjeg turnira. Ovoga puta u Bazelu bolji od njega bio je treći igrač sveta Rodžer Federer. Filip je prvi set izgubio sa 6:2 za svega pola sata. Iako je poveo sa 1:0 i 2:1, i imao dve prilike za brejk u četvrtom gemu, to je bilo sve što smo videli od njega u prvom setu. Federer je uprkos lošem prvom servisu, sigurnom igrom u polju, razornim i raznovrsnim udarcima lako osvajao poene i poentirao, te je na kraju zasluženo slavio u prvom setu. Federer je dobro otvorio i drugi set, poveo je sa 3:1. Imao je i brejk priliku u petom gemu, međutim u tim momentima je na terenu dominirao naš teniser koji je dobio naredna četiri gema za preokret i vođstvo od 5:3. Filip je imao priliku da servisom osvoji drugi set, međutim usledio je preokret Federera koji je napravio brejk bez izgubljenog poena. Ipak, Filip je odmah uzvratio brejkom za poravnanje rezultata u setovima. U odlučujućem trećem setu viđen je odličan tenis oba tenisera. Krajinović je dobio prvi gem, ali je  švajcarac uzvratio sa naredna tri. Pri rezultatu 3:2 za protivnika, Filip je imao tri brejk šanse za poravnanje, međutim ni to nije bilo dovoljno, pa je Federer poveo sa 4:2. Usledio je „čudesni“ sedmi gem (11.30 minuta), koji je nažalost pripao švajcarskom teniseru, novi brejk i vođstvo od 5:2. Kada su svi očekivali kraj meča, „Fića“ je uzvratio sa dva vezana gema i smanjenjem rezultata (5:4). Krajinović je odlično startovao i u desetom gemu, poveo sa 0:30, međutim domaći teniser je uspeo da uzvrati i iskoristi drugu meč loptu za konačnih 2:1 u setovima za nešto više dva časa koliko je trajao meč. Somborac naredne nedelje nastupa na Mastersu u Parizu gde brani veliki broj bodova, nakon prošlogodišnjeg finala koje je izgubio od američkog tenisera Džeka Soka sa 2:1 u setovima.