Duplo zlato za Žofi Horvat

Proteklog vikenda kajakaši bezdanskog Dunava učestvovali su na „Majskom kupu Novog Sada“  gde  su ostvarili zapažene rezultate. Osvojili su ukupno trinaest medalja, od kojih su šest zlatnih, tri srebrne i četiri bronzane. Pionirka Žofi Horvat bila je najuspešnija takmičarka bezdanskog kluba. Ona je osvojila dve zlatne medalje, na 200 metara i hiljadu metara. Zlatne medalje osvojili su još i Bezdan Oliver (10 godina) i Sebastian Štaub (11 godina), kadet Nikolas Andrić i juniorka Dženifer Bošnjak. Svi su bili uspešni na deonici od jednog kilometra. Srebrom se okitila Anja Loknar (1000m), kadet Mihajlo Dadić (200m) i kadetski dvojac Dadić/Andrić (200m). Treće mesto na pobedničkom postolju izvojevali su Danijel Kantor (dečaci 12 godina – 1.000m), kadetkinja Elenonora Nađ (1.000m) i juniorka Dženifer Bošnjak (200m). Bronzanu medalju osvojio je i četverac Andrić/Dadić/Kevago/Loknar. Nažalost, bez medalje ostali su Vuk Perović, Vladimir Čapo i Milica Kovačev.