Zlato i srebro na „Zlatnom pojasu“

rpt

Karate klub Dušan Staničkov poslao nam je saopštenje u kojem se navodi da u subotu, 8. maja Čačak bio domaćin jednog od najjačih turnira u regionu. Reč je o trofeju Srbije i to 50. jubilarnom po redu – popularnog “Zlatnog pojasa”. Gosti bili i takmičari iz Crne Gore, Makedonije, Bosne i Hercegovine (Republike Spske). Na ovoj značajnoj sportskoj manifestaciji – koji je ujedno i kvalifikacioni turnir za Prvenstvo Balkana, Evrope, kao i Olimpijske igre mladih somborski klub nastupao je sa dvoje takmičara koji su se predstavili u najjasnijem svetlu u izvođenju kata i oboje osvojili medalje! Bojana Lakićević, u kategoriji nada (2008. godište, klasi C) osvojila je na superioran način zlatnu medalju. Njen klupski drug, Filip Stanković, poletarac (2012. godište, klasa E) osvojio je drugo mesto i još jedan plasman, za najstariji karate klub na Balkanu.