Futsaleri remijem završili sezonu

Spartak - Žak Junior - slika preuzeta sa fejsbuk strane KMF Spartak Subotica Fotografija - Subotičke i @Saska Juric

Futsaleri Žak Juniora remijem u polufinalu baraža za ulazak u viši rang završili su ovogodišnju futsal sezonu. Zbog minimalne pobedu u prvom meču dalje zasluženo ide subotički tim. Iako su domaćini u ovom revanš susretu vodili tokom cele utakmice, imali prednost od 4:2 na svega petnaest sekundi do isteka regularnog dela, meč je završen bez pobednika. Somborci su poveli golom Slobodana Bojića. Igrao se 31. minut utakmice. Prednost je duplirao Srđan Vuković tri minuta kasnije fantastičnim udarcem sa desetak – dvanaest metara. Lopta je fudbalski rečeno „skinula“ paučinu. Gosti su smanjili u 36. minutu golom Kujundžića koji je šutirao iskosa sa desne strane, ali pogodak ide na „dušu“ golmanu Molnaru koji je bio loše postavljen na gol liniji. Minut kasnije novu prednost od dva pogotka domaćem timu doneo je Srđan Vuković svojim drugim pogotkom na susretu. Spartak je zaigrao na „sve ili ništa“. Ubacili su igrača umesto golmana i vrlo brzo su smanjili zaostatak. Strelac ponovo Kujundžić. Već u narednom napadu Mladen Vuković nakon solo prodora vara odbranu gostiju i pogađa za 4:2. Nažalost ubrzo nakon toga Srđan Vuković dobija crveni karton i ostavlja svoj tim na cedilu poslednjih 100 sekundi utakmice. Domaći su se gotovo više od minuta uspešno branili od ataka gostiju, međutim nakon šuta i dva odbitka lopta ulazi u mrežu za 4:3. Het – trik Kujundžića. U poslednjem napadu usledio je pokušaj Mlađe Vukovića koji su gostujući igrači izblokirali, a potom i šut Glogovca sa gotovo celog terena i izjednačenje rezultata u poslednjim sekundama ovog fenomenalnog susreta. Somborski tim ovim završava više nego uspešnu futsal sezonu, međutim ostaje žal što u finalu baraža neće ukrstiti koplja sa ekipom Novog Sadom, svakako najjačim timom ove lige.

Žak Junior – Spartak 4:4 (0:0)

Strelci: S. Vuković 2, bojić, M. Vuković (KMF Žak Junior). Kujundžić 3, Glogovac (Spartak).