„Žakovci“ lako sa Hajdukom

Futsaleri Žak Juniora ostvarili su petu pobedu u prvenstvu Futsal lige Vojvodine grupa Zapad. U ponedeljak je u Somboru gostovala ekipa kulskog Hajduka. Somborci su, iako u oslabljenom sastavu prikazali odličnu partiju. Viđena je odlična utakmica, borbena, bez mnogo prekršaja i opomena. Poveli su domaći u 6. minutu golom kapitena Slobodana Bojića. Gosti su smanjili dva minuta kasnije preko Davidovića, da bi Radmanović u devetom minutu ponovo doveo domaćina u vođstvo. Isti igrač je pet minuta pre odlaska na odmor postigao svoj drugi gol na utakmici, a treći za Žak Junior. U nastavku susreta Isakov je smanjio na 3:2. Ipak, domaćini nisu dozvolili iznenađenja, već su golovima Konjovića i Baljka poveli sa 5:2. Kuljani preko Isakova smanjuju na 5:3. „Žakovci“ su ponovo dodali gas i sa četiri pogotka (Čivčić, Bojić, Konjović, Bojić) rešili pitanje pobednika. Davidović je u poslednjem minutu postavio konačan rezultat meča. Nakon devetog kola somborski tim zauzima treću poziciju na tabeli sa 15 bodova. U poslednjem jesenjem kolu Žak Junior u ponedeljak, 2. decembra gostuje u Novom Sadu gde će se sastati sa ekipom Tanga. Susret počinje u 21 čas.

Žak Junior – Hajduk 9:4 (3:1)

Strelci: Bojić 3, Radmanović 2, Konjović 2, Baljak, Čivčić (Žak Junior). Davidović 2, Isakov 2 (Hajduk).

Žuti kartoni: /

Žak Junior: Molnar, Radmanović 2, Baljak 1, Vujin, Bojić 3, Čivčić 1, Matić, Konjović 2, Vidaković, Pehilj.

Hajduk: Petković, Isakov 2, Bogovački, I. Jovanović, Davidović 2, Olujić, Živko, M. Jovanović.