Nagetsi smanjili zaostatak

Denver- L. A. Lejkersi 114:106 (Q1 – 29:27, Q2 – 34:26, Q3 – 30:22, Q4 – 21:31).

Košarkaši Denver Nagetsa slavili su u trećoj utakmici finala Zapada protiv Los Anđeles Lejkersa i time smanjili rezultat u seriji. Nagetsi su bili bolji rival tokom većeg dela susreta, a tome u prilog ide i činjenica da su dobili tri od četiri deonice. Nakon izjednačene prve četvrtine, tim iz Kolorada je preuzeo „konce“ na parketu i naredne dve deonice rešio u svoju korist i u poslednjih 12 minuta su ušli sa prednošću od +18. Tada ekipa iz Los Anđelesa serijom 16:2, smanjuje zaostatak i uvodi neizvesnost u završnicu meča. Ipak, zahvaljujući sjajnom Mareju koji je postigao 28 poena, ekipa Denvera je uspela da prelomi meč i smanji zaostatak u seriji. Pobedi su doprineli Grant sa 26 poena i Jokić koji je ubacio 22 koša, uz deset skokova i pet asistencija. U poraženom timu Džejms je upisao tripl-dabl sa 30 poena, 11 asistencija i 10 skokova, dok je Entoni Dejvis ubacio 27 poena. Četvrta utakmica finalne serije Zapadne konferencije na programu je u petak.