Pioniri Radničkog prvaci Vojvodine

Proteklog vikenda, 11. aprila u Subotici je održano Prvenstvo Vojvodine za mlađe pionire i kadete u rvanju grčko-rimskim stilom. Rvači „Radničkog“ su u uzrastu mlađih pionira od dvanaest ekipa zauzeli ekipno prvo mesto sa osvojih 157 bodova, čak 32 boda više od drugoplasirane Sente. Najbolji rezultat u redovima „Radničkog“ imao je Srđan Todorović koji je dominirao u kategoriji do 70 kg sa tri pobede i bez izgubljenog boda osvojio zlatnu medalju. Srebrne medalje osvojili su Nikola Gunj i David Mazinjanin. David je sa tri pobede ušao u finale i u jednom momentu „zaspao“ što je protivnik iskoristio i pobedio Davida. Bronzane medalje osvojili su: Filip Šarkezi, Jovan Kosovac, Uroš Ilić, Marko Mamula i Mladen Batalo. Bez medalja ostali su: Vojin Savić, Miloš Ranisavljević, Milan Kosovac, Nemanja Lončarević, Milan Mazinjanin i Strahinja Čubra. U uzrastu kadeta najuspešniji je bio Mladen Patarčić koji je u najtežoj kategoriji osvojio bronzanu medalju. Bez medalja su ostali: Milan Tolić, Aljoša Ilić, Veljko Ranisavljević, Milan Krstić, Srđan Rišar i Milan Mamula. Somborski klub se ovom prilikom se zahvaljuje sponzori i prijateljima kluba (Kolović Expres, Mesoproizvod Sombor i Sreća 025), kao i Branislavu Jokiću koji je finansirao postavljanje koša u sali i time omogućio dodatnu aktivnost kao vid zagrevanja naših rvača.