Džoker ponovo izgubio od Hercegovca

Košarkaši Džokera izgubili su meč šestog kola plej – ofa Prve muške regionalne lige Sever na domaćem terenu od ekipe Hercegovca. Ovo je drugi poraz Somboraca od prvoplasiranog tima lige u doigravanju. Gosti su opravdali ulogu favorita i bez većih problema su upisali novu pobedu. Dobili su tri od četiri deonice meča. Prvi deo meča su  dobili sa +13. Domaći su tokom trećeg dela uspeli da smanje zaostatak, međutim lošom igrom u poslednjih deset minuta sve su pokvarili. Ekipa iz Gajdobre je poslednjih deset minuta ubedljivo dobila sa 25:9, što je bilo dovoljno za nove bodove koji su ih održali na prvom mestu. Najefikasniji igrač utakmice bio je kapiten Džokera Igor Arnaut sa 29 postignutih poena. Pored njega jedini raspoloženi igrač bio je Nikola Jovanović sa 14 koševa. U pobedničkom timu najbolji je bio Nogavica sa 23 poena. Narednog vikenda somborski košarkaši gostuju u Inđiji gde će odmeriti snage sa domaćim Željezničarom.

Džoker – Hercegovac 67:91 (Q1 – 21:30, Q2  – 12:16, Q3 – 25:20, Q4 – 9:25).

Džoker: Arnaut 29, Miljević, Kusonić 2, Đurđević 12, Lončar 4, Suvajdžić 5, Radojčić, Vukolić 1, Jovanović 14, Baranovski.

Hercegovac: Bajić, Nogavica 23, Škrbić, Marinković 13, Rnić 2, Jokanović 13, Leovac 6, Vukićević 8, Lješević 17, Tešović 2, Černak 7.