Pobeda nakon puno preokreta

Košarkaši Džokera zabeležili su novu pobedu u prvenstvu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije. Somborci su slavili na gostovanju u Leskovcu nad domaćim Zdravljem sa 83:89 (Q1 – 22:12, Q2 – 21:21, Q3 – 26:31, Q4 – 14:25). Domaćinu je pripalo prvo, a gostima drugo poluvreme. Leskovčani su prvu četvrtinu zatvorili serijom 9:2, za dvocifrenu prednost 22:12. U istom ritmu su nastavili i početkom drugih deset minuta. U 13. minutu na semaforu je već bilo 34:13, a nedugo potom i maksimalnih +18 (36:18). Ipak, do odlaska na veliki odmor Somborci su uspeli da priberu i prepolove zaostatak. Drugo poluvreme donosi preokret. Za svega par minuta nastavka, Nemanja Kapetanović je vezao tri trojke, pridružio mu se Dejvis, a potom i Lazar Lugić sa pet uzastopnih poena za prednost domaćih od 52:51. Igrao se 27. minut kada je ekipa iz Sombora novom trojkom Lugića povela pola koša (57:58). Domaćin se ne predaje u treći deo završava serijom 7:0 za novo vođstvo 69:64. Početkom finalne četvrtine Jovan Marinković Đorđević pogađa dva puta za vođstvo Zdravlja 73:64. Ekipa trenera Željka Lukajića uzvraća mini serijom 10:0 i novim minimalnim vođstvom 73:74. Susret su prelomila poslednja dva minuta. Kapetanović je pogodio novu trojku, Dejvis je bio siguran iz reketa, a pobedu je potvrdio Simons sa linije penala. U pobedničkom timu Dejvis je bio najefikasniji igrač meča sa 27 poena, Kapetanović je pridodao 18, dok je Aleksa Jugović postigao četiri manje. U strelce su se upisali još i: Lugić (8), Simons (8), Milin(6), Brbaklić (4), Stanojević (4). Nakon ovog kola Džoker zauzima šestu poziciju na tabeli sa 33 boda, koliko imao i stepenicu bolje plasirana Sloboda. Sledi dvonedeljna pauza. Džoker će naredni meč pred svojim navijačima odigrati u sredu, 28. februara protiv ekipe Mladosti MaxBet iz Zemuna. U ostalim mečevima ovog kola postignuti su sledeći rezultati: Metalac – Sloga 89:84, Vršac – Dynamic BalkanBet 98:93, Spartak – Zlatibor Gold Gondola 79:71, Vojvodina mts – Tamiš 100:65, Mladost MaxBet – Novi Pazar 102:62, OKK Beograd – Sloboda 83:100, Čačak 94 – SPD Radnički 65:68.