Somborski plivači nastupali na „Bečejskoj zvezdi“

Na međunarodnom plivačkom mitingu „Bečejska zvezda“, koji je održan 8. decembra u Bečeju, u organizaciji plivačkog kluba „Swim star“, učestvovalo je pet takmičara Poleta: Marko Vukmirović, Dunja i Nađa Šijak, Sara Rkman i Mina Ikač i troje takmičara plivačkog kluba Sombor: Stefan Kovačević, Stefan Sekulić i Strahinja Sekulić. Poletovi takmičari su osvojili četiri medalje: Nađa Šijak, zlato na 50m delfin i dve srebrne medalje na 50m prsno i 100m mešovito i Dunja Šijak, zlato na 50m prsno. Nadomak medalje bio je Marko Vukmirović koji je u disciplini 100m prsno na cilj stigao četvrti. Dva plivača Sombora, Stefan Kovačević dva puta je bio drugi na 100m leđno i 100m prsno, dok je Stefan Sekulić takođe zauzeo drugo mesto na 100m prsno i dva treća mesta na 100m leđno i 100m mešovito. Strahinja Sekulić na ovom takmičenju nije uspeo da se domogne pobedničkog postolja – navodi se u klupskim saopštenjima. Učešće na ovom mitingu uzelo je 305 takmičara uzrasta 2005. godište i mlađi, iz 23 plivačka kluba iz Srbije, Rumunije i Bosne i Hercegovine.