Novo zlato za Vukašina Vukovića

Proteklog vikenda u Osijeku je održan Međunarodni karate turnir pod nazivom „Prvi Cup grada Osijeka“. Turnir su zajednički organizovali  Hrvatski karate savez i karate kluba Osijek. U sportskoj hali “Gradski vrt” su se okupili sportisti iz 40 klubova iz Srbije, BiH i Hrvatske, a nastupilo je 540 takmičara u katama i borbama po WKF pravilima. Karatisti Ravangrada osvojili su šest postolja: tri zlata, dva srebra i bronzu. U borbama su osvojene tri medalje. Zlatom se okitio Vukašin Vuković (- 70 kg), dok su Valentina Ostrogonac (- 47 kg) i Anastasija Balatinac (+ 59 kg) osvojile srebro odnosno bronzu. Takmičari u katama su bili nešto uspešniji, osvojili su dva zlata i srebro. Na pobedničko postolje su se popeli Nikola Drljača i Tamara Vučković, dok je srebro pripalo Petru Rukavini. Kako se navodi u klupskom saopštenju, nakon turnira, trener Ravangrada, Slavko Vuković je istakao zadovoljstvo nastupom svojih takmičara, posebno ako se uzme u obzir činjenica da je pred njima Prvenstvo države koje će se održati narednog vikenda u Beogradu.