Karatisti Ravangrada uspešni u Virovitici

Hrvatski karate Savez i karate klub ”Virovitica” bili su domaćini ”Karate festa – Virovitica Open 2019” koje je održan u subotu, 2. marta. Sportska hala je bila mala da primi sve poklonike karate sporta. Turnir je okupio 522 takmičara iz 66 klubova Slovenije, Nemačke, Rumunije, Crne Gore, Mađarske, Egipta, Bosne i Hercegovine, Srbije i Hrvatske. Članovi somborskog karate kluba ”Ravangrad” su bili veoma uspešni i zapaženi na ovom turniru. Osvojili su ukupno 12 odličja, od kojih je jedna bila zlatna medalja, četiri srebra, te sedam bronzanih odličja. U borbama su osvojene tri medalje. Pionirka Irina Sabljić je u kategoriji do 37 kg osvojila srebro, dok su se junior, Vukašin Vuković (- 76 kg), te nada, Aleksandar Nikolić (- 52 kg) okitili bronzanim odličjima. U katama je osvojeno devet medalja. Zlato je osvojio Nikola Zejak. Srebrom su se okitili: Petar Rukavina, Lea i Mihaela Rica, dok su do bronzanih medalja stigli: Anja Loknar, Luka Ilić, Kornelia Krušković, Lara Orban, Kristijan Kovačević – navodi se izveštaju sa održanog takmičenja.