Plivači Poleta nastupali na Otvorenom prvenstvu Crne Gore

Troje plivača somborskog sportskog kluba „Polet“ učestvovalo je na 5. Otvorenom prvenstvu Crne Gore, koje je održano 7./8. jula na bazenu „Morača“ u Podgorici . Aleksa Rađenović nastupio je u sastavu selekcije Plivačkog saveza Vojvodine, a Danica Gazdić i Marko Kolović su plivali za „Polet“. Na prvenstvu je nastupilo preko 330 plivača iz 43 plivačka kluba iz Crne Gore, Srbije, Slovenije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Makedonije, Rumunije, Austrije, Italije, Rusije i Turske. Aleksa Rađenović je u sastavu selekcije PSV, u kategoriji takmičara 15/16 godina osvojio zlatne medalje u disciplinama 100m leđno i 100m delfin i srebrne medalje u disciplinama 50m delfin i 200m slobodno. U sve četiri trke Aleksa se plasirao u apsolutno finale u kojima je osvojio dve bronzane medalje, u disciplinama 100m leđno i 100m delfin. Finalnu trku na 200m slobodno završio je na petom mestu, a trku na 50m delfin na šestom mestu. Marko Kolović je u kategoriji takmičara 15/16 godina osvojio zlatne medalje u disciplinama 50m, 100m i 200m prsno. U sve tri trke plasirao se u apsolutna finala. Trke na 100m i 200m prsno završio je na četvrtom mestu, a u trci na 50m prsno bio je sedmi. Danica Gazdić se takmičila u apsolutnoj kategoriji i plasirala se u finala u disciplinama 200m mešovito, 50m prsno i 200m delfin. U disciplini 200m mešovito Danica je osvojila zlatnu medalju, a u disciplini 50m prsno srebrnu. Trku u disciplini 200m delfin završila je na četvrtom mestu – navodi se u klupskom saopštenju.