Održan Poletov Kup 2018

Somborski plivački klub Polet je ovaj vikend organizovao dva međunarodna plivačka mitinga „Polet kup 2018“ i „Zimske čarolije 2018„. Na „Polet kupu“ koji je održan u subotu, 10. februara, učestvovalo je 150 takmičara iz 20 plivačkih klubova iz Srbije, Hrvatske i Mađarske. Za Polet se prvi dan takmičilo 23 takmičara u tri uzrastne kategorije: 10/11 godina, 12/13 godina i 14 godina i stariji. Takmičari Poleta osvojili su ukupno 41 medalju: 17 zlatnih, 11 srebrnih i 13 bronzanih. Sedam medalja osvojio je Matija Rađenović. Matija je osvojio zlatne medalje u disciplinama 100m leđno, 200m leđno, 50m prsno, 100m prsno, 200m mešovito, sve u kategoriji takmičara 11-12 godina i bronzane medalje u disciplinama 50m prsno i 200m mešovito u otvorenoj kategoriji. Aleksa Rađenović je osvojio 5 zlatnih medalja, u disciplinama: 50m leđno, 50m delfin, 100m delfin, 200m delfin, 100m mešovito i srebrnu medalju u disciplini 50m prsno u otvorenoj kategoriji. Aleksa je proglašen za najuspešnijeg takmičara u otvorenoj kategoriji sa osvojenih 2352 boda i nagrađen je peharom. Danica Gazdić je osvojila šest medalja, dve zlatne u disciplinama 100m i 200m mešovito, srebrne medalje na 50m i 100m slobodno i bronzane na 50m leđno i 50m prsno. Marko Kolović je osvojio četiri medalje, tri zlatne u disciplinama 100m leđno, 50m prsno i 100m prsno, srebrnu medalju na 200m leđno. Jovana Milošević je osvojila dve zlatne medalje na 50m i 100m prsno i bronzanu medalju na 50m slobodno. Zsofia Varga je osvojila pet medalja, srebrne medalje na 100m i 200m prsno i bronze na 100m i 400m slobodno i 100m leđno u kategoriji takmičarki 10-11 godina. Elena Ogrizović je osvojila dve srebrne medalje u disciplinama 100m i 200m prsno. Izabela Ogrizović je osvojila srebro na 100m leđno. Dunja Vojnović je osvojila srebrnu medalju na 50m prsno u kategoriji 10-11 godina, Sara Ognjenović je bila srebrna na 100m prsno u kategoriji 12-13 godina. Bronzane medalje su osvojili: Nikola Popović na 50m slobodno i 50m leđno u kategoriji takmičara 13-14 godina, Filip Ležaić na 50m prsno u kategoriji takmičara 13-14 godina, Nemanja Milić na 200m mešovito u kategoriji 13-14 godina i Teodora Stanković na 50m delfin u kategoriji 10-11 godina. Ekipno „Polet“ je osvojio pehar „Polet kupa“ sa najviše osvojenih bodova 44.763.
Međunarodni plivački miting „Zimske čarolije 2018“ održan je 11. februara. Na mitingu je učestvovalo 169 takmičara najmlađih uzrastnih grupa iz 13 plivačkih klubova iz Srbije, Hrvatske i Mađarske. Za „Polet“ se takmičilo 23 takmičara koji su osvojili ukupno 10 medalja: jednu zlatnu, dve srebrne i sedam bronzanih. Medalje za „Polet“ su osvojili: Marko Vukmirović srebro na 50m prsno, Teodora Stanković bronze na 50m leđno i 100m mešovito, Jovan Rakić bronza na 50m prsno, Nataša Milković bronza na 50m leđno i Dunja Šijak bronza na 50m prsno. Štafeta Poleta 4x25m slobodno u sastavu: Nađa Šijak Nađa, Boca, Lena Ivanović i Sara Blašković osvojila je zlatnu medalju. Štafeta 4x50m slobodno u sastavu: Milica Šarčanski, Lana Kucurski, Laura Ležaić i Teodora Stanković osvojila je srebrnu medalju. Štafeta 4X50m slobodno u sastavu: Rastko Vojnović, Kristijan Unji, Strahinja Milić i David Kulić osvojila je bronzanu medalju. Štafeta 4x25m slobodno u sastavu: David Boca, Nebojša Duduković, Andrej Redžić i Vuk Ćirić osvojila je bronzanu medalju. U ekipnom plasmanu „Polet“ je osvojio drugo mesto sa osvojenih 7.824 boda – navodi se u saopštenju plivačkog kluba Polet.