Aleksa Rađenović uspešan na Trofeju Beograda

Somborski sportski klub Polet učestvovao je sa četvoro takmičara (Danica Gazdić, Jovana Milošević, Aleksa Rađenović i Marko Kolović) na XVII Međunarodnom plivačkom mitingu „Trofej Beograda“, koji je održan proteklog vikenda na olimpijskom bazenu SRC „Milan Gale Muškatirović“, u organizaciji Plivačkog saveza Beograda. Na mitingu je učestvovalo 318 takmičara iz 43 plivačka kluba iz četrnaest zemalja: Srbije, Rusije, Belorusije, Gruzije, Turske, Bugarske, Grčke, Rumunije, Makedonije, Slovenije, Hrvatske, Švajcarske, Lihtenštajna i Slovačke. Najuspešniji takmičar Poleta bio je Aleksa Rađenović koji je u kategoriji takmičara 15-18 godina osvojio zlatnu medalju u disciplini 100m delfin i srebrnu na 50m delfin. Aleksa se plasirao u četiri apsolutna finala i osvojio bronzanu medalju na 100m delfin. Finalnu trku na 50m delfin završio je na petom mestu, u trci na 200m delfin bio je sedmi, dok je na 100m leđno osmi. Danica Gazdić se plasirala u dva apsolutna finala. Trku na 200m mešovito, sa novim ličnim rekordom završila je na četvrtom mestu, a u trci na 400m mešovito bila je peta – navodi se u klupskom saopštenju.