Remi u Šantiću, Radnički bolji od Sivčana

U pretposlednjem kolu somborskog prvog razreda gledali smo dva derbija. Na Gradskom stadionu u Somboru Radnički je dočekao Polet iz Sivca, dok su se u Šantiću sastali istoimeni tim i vodeći Dinamo 1923 iz Bačkog Brega. Somborski „crveno – beli“ slavili su golovima mladog Nikole Japundžića u 36. i 52. minutu utakmice. Poraz gostiju ublažio je Vukašinović devet minuta pre isteka regularnog dela. U Šantiću je viđeno šest golova. Domaćin je poveo u 9. minutu pogotkom Jurića. Sredinom prvog dela Miličić je duplirao prednost. Dva minuta pre odlaska na odmor iskusni Bogunović je smanjio sa „kreča“. Gosti su preokrenuli rezultat golovima Romića u 61. i Liščevića u 66. minutu. Šantićani su poravnali samo pet minuta kasnije. Kordun je dobio Zadrugar (službeni rezultat), dok je Lemešani „deklasirali“ Terekveš. Ovog vikenda Polet iz Rastine je odmarao.

Izveštaji i rezultati pretposlednjeg kola: Radnički – Polet (S) 2:1 (Izveštaj), Borac (BG) – OFK Odžaci 4:3 (Izveštaj), Kordun – Zadrugar 3:0 (Izveštaj), Jedinstvo Lemeš – Terekveš 6:1 (Izveštaj), Aleksa Šantić – Dinamo 1923 – 3:3 (Izveštaj), Omladinac (D) – Mladost (K) 3:0 (Izveštaj). Slobodna je bila ekipa Polet (R).

Tabela: Dinamo 1923 – 52, Radnički 55, Polet (S) 45, Aleksa Šantić 40, Kordun 35, Terekveš 31, Jedinstvo Lemeš 29, Omladinac 28, OFK Odžaci 26, Borac (BG) 24, Polet (R) 24, Mladost (K) 21, Zadrugar 15.

Parovi poslednjeg (26) kola: Mladost (K) – Aleksa Šantić, Dinamo 1923 – Jedinstvo Lemeš, Terekveš – Kordun, Zadrugar – Borac (BG), OFK Odžaci – Radnički, Polet (S) – Polet (R). Slobodna je ekipa Omladinac iz Deronja.