„Gepardi“ zapaženi na „Somborici“

Članovi ARSU Sledi me učestvovali su na 44. Somborskom polumaratonu. Među više od 1.000 trkača, svoje učešće uzelo je i 18 geparda. Uprkos veoma teškim vremenskim uslovima, članovi udruženja su se u svakoj od trka popeli na postolje i prošli veoma zapaženo na ovogodišnjem izdanju „Somborice“. Jelena Čortan istrčala je polumaratonsku distancu i popela se na postolje kao prva Somborka i treća u svojoj starosnoj kategoriji. U trci na 14 kilometara najuspešnija je bila Iris Cvetićanin, koja se na postolje popela kao druga među Somborkama. U svojoj starosnoj kategoriji na sedam kilometara drugo mesto zauzela je Ljiljana Kalić, a treće Biserka Savić. Kada je u pitanju trka nordijsko hodanje (7 km), gepardi su, pre svega, prikazali pravilnu tehniku hodanja. Na pobedničko postolje popeo se trener Mirko Erdelji, ušavši u cilj prvi među nordijcima, dok je u kategoriji žena Svetlana Glavašević zauzela treće mesto. Trku na 14 km istrčali su još i: Mihajlo Karalić, Teodora Novaković, Dragana Cvijanović i Vanja Kahrimanović, dok su duplo kraću deonicu istrčali Sandra Menc i Nemanja Marković. Trku nordijskog hodanja uspešno su završili: Zoran Ilić, Nataša Koljenšić, Svetlana Čule, Angelina Zatezalo, Vera Stričević i Ruža Dujmić.