„Grumenje“ pred finalom Zapada

Denver – Minesota 112:97 (Q1 – 28:26, Q2 – 22:18, Q3 – 38:20, Q4 – 24:23).

Košarkaši Denvera poveli (3:2) su u polufinalnoj seriji protiv Minesote. Nagetsi su dobili i treći uzastopni duel protiv ekipe iz Mineapolisa. Aktuelne šampione do novog trijumfa predvodio je maestralni Nikola Jokić je postigao 40 poena. Somborac je imao i sedam skokova, te 13 asistencija. Utakmicu je završio bez izgubljene lopte, uz 68 odsto uspešnosti u šutu (15/22). Denver je sredinom prve deonice preuzeo inicijati i serijom 7:0 uspeo da povede 18:15. Početkom druge četvrtine Minesota uzvraća istom serijom za plus 3. Tek u finišu prvog poluvremena Nagetsi su trojkom Jokića uspeli da se povedu 46:39. Gosti drugi deo otvraju serijom 11:3. Od tog trenutka na terenu je postojao samo jedan tim. Jokić i drugovi su zaigrali na svom nivou i do kraja treće četvrtine potpuno su nadigrali Vukove. Srpski centar je tokom ovog perioda ubacio 16 poena, imao nekoliko uspešnih dodavanja za velikih +14 pred ulazak u poslednjih dvanaest minuta utakmice u kojih su rutinski meč priveli kraju. Marej i Gordon su ubacili po 18 poena, dok su dvocifreni bili i Koldvel Poup sa 16, te Kristijan Braun sa deset poena. U poraženom sastavu Tauns je bio najefkasniji sa 23 poena, Edvards i Gober su pridodali po 18. Naredni, a možda i poslednji meč ove serije na programu je u petak, 17. maja, a domaćin je ekipa Minesote. Eventualna majstorica odigrala bi je u Denveru u ponedeljak, 20. maja.