„Minimalci“ Sloge i Hajduka, Vrbašani slavili u Somboru

Proteklo kolo Vojvođanskog Severa donelo je manje više očekivane rezultate. Vodeća Sloga je minimalno slavila na neugodnom terenu u Bajmoku pogotkom iskusnom Vuka Ninkovića u 13. minutu susreta. Identičnim rezultatom staparski Hajduk slavio je na domaćem terenu protiv odličnom Solunca. Strelac jedinog pogotka (u četvrtom minutu) na meču bio je napadač Zoran Stojšić. Treći naš predstavnik u ovom rangu doživeo je osmu vezani poraz. Ekipa sa Gradskog stadiona poražena je kao domaćin je sastava Vrbasa sa 2:1. Utešni pogodak za Somborce postigao je rezervista Konstantin Tot. Vodeća Sloga je zadržala šest bodova prednosti u odnosu na Vrbas, Hajduk je sa 38 bodova na stabilnom šestom mestu, dok je Ravangrad 2018 poslednji sa 15 osvojenih bodova. Sledećeg vikenda u derbiju kola Sloga će ugostiti ekipu Obilića iz Zmajeva, Hajduk gostuje u Žedniku, dok će Ravangrad put Đurđina.

Rezultati i izveštaji sa svih utakmica ovog kola: Hercegovac – Vojvodina (BG) 0:1 (Izveštaj), Mladost (BP) – Bajša 3:0 (Izveštaj), Mladost Apa – Bačka 1901 2:3 (Izveštaj), Ravangrad 2018 – Vrbas 1:2 (Izveštaj), Obilić – Đurđin 6:3 (Izveštaj), Radnički 1905 – Sloga 0:1 (Izveštaj), Hajduk – Solunac 1:0 (Izveštaj), Mladost (T) – Preporod 4:0 (Izveštaj).

Tabela: Sloga 57, Vrbas 51, Obilić 43, Radnički 1905 – 42, Bajša 41, Hajduk 38, Mladost Apa 37, Bačka 1901 – 36, Solunac 35, Vojvodina (BG) 32, Mladost (BP) 29, Mladost (T) 22, Preporod 22, Hercegovac 21, Đurđin 19, Ravangrad 2018 – 15.

Parovi narednog (25) kola: Mladost (T) – Hercegovac, Preporod – Hajduk, Solunac – Radnički 1905, Sloga – Obilić, Đurđin – Ravangrad 2018, Vrbas – Mladost Apa, Bačka 1901 – Mladost (BP), Bajša – Vojvodina (BG).