Sebastian i Žofi prvaci Srbije

Kajak Dunav iz Bezdana objavio je rezultate sa takmičenja na kojima su nastupili njihovi takmičari tokom ovog vikenda. Kako se navodi, mladi Bezdanci su uzeli učešće na međunarodnoj regati u mađarskoj Tolni, te Prvenstvu Srbije koje je održano na Adi Ciganliji. Na regati u Mađarskoj osvojeno je šest medalja od kojih su po tri zlatne i srebrne. Na najviše pobedničko postolje popeli su se Mihaela Maria Horvat (MK) i Daniel Bezdan (K1) u pojedinačnoj, te dvojac Mihaela Maria Horvat/Kinga Panda (MK). Srebrne medalje osvojili su Kinga Panda (MK), David Bojić (MK), te Oliver Bezdan (K1).  Dvojac Daniel Kantor – Oliver Bezdan  (K2) trku su završili sa četvrtim vremenom, dok je Lukar Kolar zauzeo peto mesto. Sve trke su održane na stazi od četiri kilometra. Na Adi Ciganliji održano je prvenstvo Srbije na pet hiljada metara. U pionirskoj konkurenciji Sebastian Štaub osvojio je zlatnu medalju, dok su kadetkinje Žofi Horvat i Anja Loknar zauzele su prvo odnosno drugo mesto. Vuk Perović zauzeo je četvrto, a Vladimir Čapo deveto mesto. Junior Mihajlo Dadić je diskvalifikovan na startu trke, dok je u ženskoj konkurenciji Eleonora Nađ bila šesta. U pestolnici su održane i izborne trke za Evropske Olimpijske dokvalifikacije. U seniorskoj konkurenciji su nastupili Nikolas Andrić i Vuk Kramer. U dvosedu na 500 metara su zauzeli peto mesto, dok su Žofi Horvat (16. godina) i Jana Sarić (18. godina) bile druge. Nikolas Andrić (K1) je seniorsku trku na hiljadu metara završio sa šestim prolaznim vremenom.