Tekstilac poražen u poslednjem kolu

Fudbaleri Tekstilca porazom su zaključili šampionat Mozzart Bet Prve lige Srbije. Odžačani su izgubili na gostovanju u Vršcu od istoimene ekipe sa 2:1. U poslednja tri meča izabranici trenera Branka Mirjačića osvojili su samo jedan bod, te su sa druge dospeli na četvrtu poziciju na tabeli. Vrščani su poveli na isteku 30. minuta pogotkom mladog Miloša Milivojevića. Deset minuta kasnije Ognjen Todorović je duplirao vođstvo. Gosti su tek u dubokoj nadoknadi ublažili poraz golom rezerviste Miloša Zličića. Izveštaj sa utakmice možete pogledati u prilogu. Prvenstvo se nastavlja mečevima plej – ofa (prvih osam ekipa) i plej – autu (ekipe od devetog do 16. mesta). Svi bodovi se prenose. Tekstilac će u prvoj rundi doigravanja snage odmeriti sa ekipom Inđije Toyo Toresa.

Rezultati mečeva poslednjeg (30) kola: Inđija Toyo Tores – Radnički (NB) 4:0, Jedinstvo – Dubočica 2:0, Metalac – RFK Novi Sad 1921 – 4:2, Sloboda – Grafičar 1:1, Mačva – OFK Beograd 1:1, Mladost Gat – Kolubara 3:1, Smederevo 1924 – Radnički (SM) 1:1.

Tabela: OFK Beograd 62, Jedinstvo 52, Inđija Toyo Tores 50, Tekstilac 48, Smederevo 1924 – 48, Mačva 42, Grafičar 42, Radmički (SM) 42, Dubočica 41, Metalac 37, Kolubara 36, Vršac 36, Mladost Gat 34, Sloboda 33, RFK Novi Sad 1921 – 22, Radnički (NB) 19.