„Žakovci“ opravdali ulogu favorita

Somborski „crno – beli“ opravdali su ulogu favorita sa fenjerašem somborkog područja. Svege desetak minuta trebalo je petom timu lige da zatrese mrežu rivala. Prvi pogodak na meču postigao je mladi Vanja Krstić. U petom minutu nastavku Nikola Glamočanin je duplirao vožstvo svog tima, da bi potom i najbolji strelac lige Nikola Makar sa dva pogotka u 56. odnosno 81. minutu dokusurio rivala. Narednog vikenda Žak gostuje u Karavukovu. Pretendenti na prvo mesto nastavili su sa pobedama. Kulpin je slavio u duelu sa ČSK-om, Budućnost iz Gložana „petardom“ je ispratila Kuljanje, dok se Budućnost iz Paraga neporažena vratila sa gostovanja u Karavukovu. Crvenka je bila nadomak trijumfa u Bačkoj Palanci. Gosti su poveli pogotkom Milana Subotića u 78. minutu utakmice. Ipak, Luka Medan je u četvrtom minutu nadoknade vremene poravnao rezultat i svom timu obezbedio jedan bod. Iznenađenje su pobede Lipara i Rusina nad ekipama iz gornjeg dela tabele.

Rezultati i izveštaji sa utakmica proteklog kola: Žak – Soko 4:0 (Izveštaj), Krila Krajine – Crvenka 1:1 (Izveštaj), BSK – Budućnost (M) 2:1 (Izveštaj), Radnički 1918 – Rusin 2:3 (Izveštaj), Lipar – Borac 46 – 3:2 (Izveštaj), Kulpin – ČSK 3:0 (Izveštaj), Budućnost (G) – Kula 5:0 (Izveštaj), Polet – Budućnost (P) 0:2 (Izveštaj).

Tabela: Kulpin 56, Budućnost (G) 54, Budućnost (P) 53, Radnički 1918 42, Žak 37, Borac 46 – 34, Budućnost (M) 29, Krila Krajine 29, Lipar 27, BSK 25, Rusin 24, Crvenka 22, Kula 22, Polet (K) 21, ČSK 18, Soko 6.

Parovi narednog (23) kola: Polet (K) – Žak, Budućnost (P) – Budućnost (G), Kula – Kulpin, ČSK – Lipar, Borac 46 – Radnički 1918, Rusin – BSK, Budućnost (M) – Krila Krajine, Crvenka – Soko.