Šveljo „presudio“ i kulskom Hajduku

Ekipa Tise u srpskoligaškom derbiju začelja savladala je kulski Hajduk 1912. Gosti su meč otvorili pogotkom Mihaila Ljumovića već u drugom minutu susreta. Samo par minuta kasnije Nikola Pronek je poravnao rezultat. Konačan rezultat susreta postavio je Somborac Ognjen Šveljo pogotkom u 62. minutu. Ovom pobedom Tisa je napredovala dva mesta na tabeli i tako pretekla rivala koji je pao na pretposlednju poziciju. Sledećeg vikenda Kuljani u derbiju začelja dočekuju fenjerapša iz Bačke Palanke, dok će Tisa putovati u Elemir. Inače, ovaj vikend obeležila je smena na vrhu tabele. Sloven iz Rume minimalnim porazom na gostovanju u Pančevu prepustio je lidersku poziciju Željezničaru iz Inđije koji je slavio na domaćem terenu nad Borcem iz Šajkaša. Naredni rival biće im Omladinac iz Novih Banovac, dok će Sloven ugostiti novosadski Kabel.

Rezultati i izveštaji sa svih utakmica ovog kola: Željezničar – Borac (Š) 2:1 (Izveštaj), 1. maj – Omladinac 1:4 (Izveštaj), Radnički (Zr) – Bečej 1918 1:0 (Izveštaj), Bačka – Jedinstvo 0:2 (Izveštaj), Tisa – Hajduk 1912 – 2:1 (Izveštaj), Kabel – Naftagas 3:0 (Izveštaj), Dinamo 1945 – Sloven 1:0 (Izveštaj), Podunavac – Kikinda 2:0 (Izveštaj).

Tabela: Željezničar (I) 50, Sloven 48, Naftagas 36, Radnički (Zr) 36, Kikinda 35, Dinamo 1945 – 35, Omladinac 34, Kabel 33, Podunavac 32, Borac (Š) 28, Bečej 1918 – 28, Jedinstvo 25, Tisa 25, 1. maj 24, Hajduk 1912 – 23, Bačka 17.

Parovi narednog (24) kola: Borac (Š) – Podunavac, Kikinda – Dinamo 1945, Sloven – Kabel, Naftagas – Tisa, Hajduk 1912 -Bačka, Jedinstvo – Radnički (Zr), Bečej 1918 – 1. maj, Omladinac – Željezničar (I).