Žak poražen u Paragama

U somborskom području ništa novo. Vodeća trojka nastavlja seriju pobeda i borbu za prva dva mesta. Ekipa Kulpina uspešno je pregrmela neugodno gostovanje u Obrovcu. Vodeći tim lige slavio je pogotkom Gajića u 63. minutu susreta. Ekipa iz Gložana golovima Žemberima i Tasića u drugom poluvremena savladana je Čelarevu domaći ČSK i tako ga poslala u niži rang takmičenja.  Jesenji prvak iz Paraga dobio je somborski Žak sa 3:1 i tako ostao u igri za vodećim dvojce. Nikola Makar bio je strelac utešnog pogotka za goste.  Derbi začelja u Ruskom Krsturu pripao je Rusinu koji je ubedljivo savladao goste iz Lipara. U drugom derbiju Kula je dobila Polet i tako dodatno zakomplikova borbu za opstanak. U ovom momentu gosti bi trebalo da budu zadovoljniji nerešenim ishodom. Narednog vikenda jedini somborski predstavnik u petom rangu takmičenja ugostiće Soko iz Nove Gajdobre.

Rezultati izveštaji sa mečeva ovog kola: Budućnost (P) – Žak 3:1 (Izveštaj), Kula – Polet 3:2 (Izveštaj), ČSK – Budućnost (G) 0:2 (Izveštaj), Borac 46 – Kulpin 0:1 (Izveštaj), Rusin – Lipar 4:0 (Izveštaj), Budućnost (M) – Radnički 1918 2:1 (Izveštaj), Crvenka – BSK 5:2 (Izveštaj), Soko – Krila Krajine 1:2 (Izveštaj).

Tabela: Kulpin 53, Budućnost (G) 51, Budućnost (P) 50, Radnički 1918 – 42, Borac 46 – 34, Žak 34, Budućnost (M) 29, Krila Krajine 28, Lipar 24, BSK 22, Kula 22, Rusin 21, Crvenka 21, Polet 21, ČSK 18, Soko 6.

Parovi narednog (22) kola: Žak – Soko, Krila Krajine – Crvenka, BSK – Budućnost (M), Radnički 1918 – Rusin, Lipar – Borac 46, Kulpin – ČSK, Budućnost (G) – Kula, Polet – Budućnost (P).