Kuljani nastavljaju sa „posrtanjem“

Fudbaleri Hajduka 1912 nastavljaju sa lošim izdanjima u prvenstvu Srpske lige Vojvodine. Kuljani su uknjižili treći poraz u poslednjih pet mečeva. U subotu su izgubili na gostovanju u Kikindi. Treći tim lige dobio je prvi deo meča golovima mladog Veljka Lolića u 7. odnosno 43. minutu. „Beli“ su smanjili početkom drugog poluvremena pogotkom Mihaila Ljumovića. Ipak, snage za preokret nisu imali. Novim porazom izabranici trenera Saše Stojadinovića pali su ispod crte i sada im predstoji „grčevita“ borba za opstanak. U narednom kolu ugostiće sastav Podunavca. Derbi začelja između Bačke i 1. maja pripao je Rumljanima. Tisa je očekivano poražena od drugoplasiranog Željezničara iz Inđije, koja je tako nastavila poteru za vodećim timom lige. Strelac utešnog gola za domaćina bio je Ognjen Šveljo.

Kompletni rezultati i izveštaji ovog (19) kola: Radnički (Zr) – Borac (Š) 3:1 (Izveštaj), Bačka – 1. Maj 2:3 (Izveštaj), Tisa – Željezničar (I) 1:3 (Izveštaj), Kabel – Omladinac 1:1 (Izveštaj), Dinamo 1945 – Bečej 1918 2:0 (Izveštaj), Podunavac – Jedinstvo 2:2 (Izveštaj), Kikinda – Hajduk 1912 – 2:1 (Izveštaj), Sloven – Naftagas 3:0 (Izveštaj).

Tabela: Sloven 43, Željezničar (I) 41, Kikinda 33, Omladinac 30, Kabel 29, Naftagas 29, Radnički (Zr) 28, Dinamo 1945 – 28, Podunavac 27, Borac (Š) 25, Jedinstvo 20, 1. maj 20, Bečej 1918 – 19, Hajduk 1912 – 18, Tisa 18, Bačka 14.

Parovi narednog (20) kola: Borac (Š) – Sloven, Naftagas – Kikinda, Hajduk 1912 – Podunavac, Jedinstvo – Dinamo 1945, Bečej 1918 – Kabel, Omladinac – Tisa, Željezničar (I) – Bačka, 1. maj – Radnički (Zr).