Poraz nakon produžetka

Feniks Sansi prekinuli su pobednički niz Denver Nagetsa. Ekipa iz Arizone slavila je u Bol areni nakon produžetka sa 107:117 (Q1 – 32:28, Q2 – 18:38, Q3 – 31:25, Q4 – 21:12, Pr. – 5:15). Veći deo prve četvrtine protekao je u izjednačenoj igri oba tima. Gosti su serijom 8:2 poveli 21:26. „Grumenje“ je uzvratili serijom 11:2 za plus 4 prvog dela. Ekipa iz Feniksa dominira u drugoj deonici. Iako su u jednom momentu imali zaoostatak od sedam poena na odmor odlaze sa prednošću od 15 poena (50:65). Imali su fantastičnu petominutnu epizodu tokom koje su imali dve mini serije 13:0 i 10:0. Jokić i drugovi su u nastavku igre zaigrali bolje, iz minut u minut su smanjivali „minus“, a u poslednjem minutu meča su čak uspeli i da povedu sa 102:99. Ipak, najbolji pojedinac susreta Kevin Durent je trojkom na 27 sekundi do kraja meča izjednačio rezultat. Nikola Jokić je imao šut za pobedu na nepune tri sekunde do kraja, ali je bio neuspešan, pa je meč ušao u produžetak. U dodatnih pet minuta dvojac Durent – Bil odveo je svoj tim do nove pobede. U poraženom sastavu Marej je bio najefikasniji sa 28 poena, Nikola Jokić je ubacio 25 poena, imao je 16 skokova i pet asistencija. Na drugoj strani Durent se zaustavio sa 35 poena, dok je Alen pridodao 28. Nagetsi su treći tim Zapada sa skorom 42/20. Naredni meč šampionski tim iz Kolorada igra u petak, protiv Boston Seltiksa.