Sloga ubedljiva na startu

Fudbaleri čonopljanske Sloge nastavili su pobednični niz iz jesenjeg dela šampionata. U prvom prolećnom kolu ubedljivo je savladana ekipa subotičke Bačke. Gosti su iznenadili jesenjeg prvaka i već u 9. minutu poveli su preko Jovana Radmanovića. Tri minuta pre odlaska na odmor najbolji strelac VFL lige Milovan Vukas postigao je svoj prvi pogodak na meču za izjednačenje. Isti igrač je u 11. minutu nastavka sa „kreča“ potpuno preokrenuo rezultat u korist svog tima, da bi zimsko pojačanje Nemanja Andrić povisio na 3:1. Vukas je svojim trećim golom na susreti doneo svom timu tri gola prednosti, da bi konačan rezultat meča postavio gostujući igrač Nemanja Bursać (auto golom). Pobedu je zabeležila i ekipa staparskog Hajduka koja je nakon preokreta dobila komšije iz Apatina. Iskusni napadač gostiju Aljoša Jovović doneo je u 34. minutu vođstvo svom timu. U trećem minutu nastavka Lazar Žeželj je izjednačio, da bi rezervista Vladimir Bajčev doneo svom timu pobedu i važna tri boda. Važan bod u borbi za opstanka osvojio je Ravangrad 2018 i to na gostovanju u Bajmoku. Gosti su poveli već u 13. minutu preko Đorđa Lazića. Izjednačenje je stiglo u 76. minutu kada je napadač domaćeg tima Miloš Marinković poravnao rezultat. Nakon remija Đurđina i Vrbasa, Sloga je uvećala prednost nad ekipom iz Vrbasa i sada je razlika između dva kluba tri boda. Sledećeg vikenda gledaćemo derbi dva prvoplasirana tima lige. Staparci su sigurni u sredini tabele sa 25 bodova, dok je Ravangrad 2018 na 12. mestu sa 15 bodova. U narednom kolu Hajduk gostuje fenjerašu iz Bačkog Petrovca, dok će Ravangrad ugostiti Obilić Iz Zmajeva.

Izveštaji i rezultati sa mečeva prvog prolećnog kola: Hercegovac – Obilić 0:3 (Izveštaj), Radnički 1905 – Ravangrad 2018 – 1:1 (Izveštaj), Hajduk – Mladost Apa 2:1 (Izveštaj), Mladost (T) – Mladost (BP) 1:1 (Izveštaj), Preporod – Vojvodina (BG) 0:2 (Izveštaj), Solunac – Bajša 1:2 (Izveštaj), Sloga – Bačka 1901 5:1 (Izveštaj), Đurđin – Vrbas 0:0 (Izveštaj).

Tabela: Sloga 38, Vrbas 35, Radnički 1905 – 30, Bajša 30, Mladost Apa 28, Obilić 27, Vojvodina (BG) 25, Hajduk 25, Bačka 1901 – 22, Solunac 19, Preporod 18, Ravangrad 2018 – 15, Hercegovac 13, Mladost (T) 12, Đurđin 12, Mladost (BP) 10.

Parovi narednog (17) kola: Đurđin – Hercegovac, Vrbas – Sloga, Bačka 1901 – Solunac, Bajša – Preporod, Vojvodina (BG) – Mladost (T), Mladost (BP) – Hajduk, Mladost Apa – Radnički 1905, Ravangrad 2018 – Obilić.