Poraz bez Nikole

Nikola Jokić protiv Feniksa, slika preuzeta sa zvanične fejsbuk stranice Denver Nagetsa, maj 2023.godina

Oklahoma – Denver 105:100 (Q1 – 19:28, Q2 -28:23, Q3 – 26:21, Q4 – 32:28).

Košarkaši Denvera poraženi su rano jutros od ekipe Oklahome. Šampioni iz Kolorada nastupili su bez svog najboljeg igrača Nikole Jokića koji je propustio meč zbog bolova u leđima. Gosti su uprkos izostanku srpskog centra vodili čitave tri deonice. Već u finišu prve četvrtine došli su do +13 (10:23). Do odlaska na veliki odmor prednost je prepolovljena. Sredinom prvog poluvremena domaćin je izjednačio (59:59), a nedugo su i poveli koševima najboljeg pojedinca utakmice Kanađanina Šej Gildžus-Aleksandra. „Grumenje“ je uzvratilo serijom 9:0, vrativši prednost od sedam poena. Međutim, igrači Sitija su sa tri vezane trojke završili treći deo meča vrativši minimalno vođstvo od pola koša. Serijom 10:0 početkom finalne četvrtine Tandersi odlaze na +11. Nagetsi su se vratili u poslednjoj minuti, međutim, nisu imali snage za potpuni preokret. U gostujućem timu Gordon, Marej i Džekson postigli su po 16 poena, dok je Porter junior ubacio  poen manje. U pobedničkom timu gore pomenuti kanadski košarkaš je bio najefikasniji igrač meča sa 34 poena. Nagetsi su četvrti tim Zapada sa skorom 33/16. Naredni meč igraju u subotu, 3. februara protiv Portlanda.