Jokić bodrio svoj tim sa klupe

Nikola Jokić - slika preuzeta sa fejsbuk stranice Denver Nagetsa

Denver – Indijana 134:111 (Q1 – 37:28, Q2 – 24:25, Q3 – 38:29, Q4 – 35:29).

Nikola Jokić zbog povrede nije nastupio u meču protiv Indijane, već je svoj tim bodrio sa klupe. To njegovim saigračima nije smetalo te su bez većih problema upisali devetu uzastopnu pobedu i tako zadržali vodeće mesto Zapadne konferencije. Nagetsi su bolje otvorili meč i sredinom prve četvrtine serijom 13:0 stekli dvocifrenu prednost (27:12). Gosti su uzvratili serijom 8:0 (šest poena sa linije penala), te su prepolovilli zaostatak pred ulazak u drugu deonicu meča. Iako su Nagetsi imali +16, na veliki odmor odlaze sa svega osam poena viška. Pejsersi su se držali svega nekoliko minuta tokom trećeg dela. Usledila je furiozna serija ekipe iz Kolorada (16:3) i prednost je dostigla +20 (84:64). To je bio i prelomni momenat susreta, jer nakon toga gosti nisu uspeli da se oporave i ozbiljnije uključe u meč. Najefikasniji igrač utakmice bio je Aron Gordon sa 28 poena. Porter Junior je pridodao 19, a Brus Braun dva manje. Odličan je bio i Marej koji je susret završio tripl – dablom. Postigao je 17 poena, deset skokova i 14 asistencija. „Grumenje“ u ponedeljak, 23. januara dočekuje ekipu Oklahome, koja trenutno zauzima deseto mesto Zapadne konferencije sa negativnim skorom 22/24.