Nikola ponovo ispod proseka

Nikola Jokić, meč protiv Hjustona, novembar 2023.godina -preuzeto sa fejsbuk stranice Denver Nagetsa

Denver – Hjuston 106:114 (Q1 – 22:27, Q2 – 26:25, Q3 – 26:40, Q4 – 32:22).

Košarkaši Denvera doživeli su novi poraz, treći uzastopni. Bolji od njih ponovi su bili košarkaši Hjustona, treći put u poslednja četiri međusobna duela. Nikola Jokić je ponovo bio ispod svog proseka. Za 34. minuta koliko je proveo na parketu Somborac je ubacio 23 poena, 16 skokova i pet uspešnih dodavanja. Iz reketa je ubacio svaki treći pokušaj (8/24), dok je sa distance pogodio jedan šut iz dva pokušaja. Ukupno je iz igre šutirao 35 odsto. Pored njega u šampionskom sastavu Marej je ubacio 21 poena, Porter junior 20, dok su Koldvel Poup i Votson postigli po 14 odnosno 13 poena. Gosti su u finišu prve četvrtine serijom 20:4 minus od sedam poena, pretvorili u prednost od devet poena (18:27). Prednost su sačuvali do odlaska na odmor (48:52). Utakmica je prelomljena tokom treće četvrtine kada su se gosti odlepili na maksimalnih plus 18. „Grumenje“ je u finalnoj četvrtini serijom 18:0 prišlo na 96:103, međutim, nisu imali snage za potpuni preokret, te su na kraju i zasluženo poraženi u svom 23 meču ove sezone. Trenutno sa skorom 14 pobeda i devet poraza zauzimaju četvrtu poziciju Zapadne konferencije. Naredni meč igraju u utorak, 12. decembra protiv ekipe Atlante.