Neočekivan poraz Tekstilca

Fudbaleri Tekstilca neočekivano su poraženi na domaćem terenu od ekipe Metalca iz Gornjeg Milanovca. Odžačani su meč poraženi nakon preokreta sa 1:2 (1:0). Domaćin je dobro ušao u meč i već u osmom minutu preko Miloša Zličića je poveo nakon velikog kiksa gostujuće odbrane. U nastavku meča preokret. Gosti su prvo u 68. minutu poravnali rezultat pogotkom Veljka Mijailovića sa „kreča“, da bi u poslednjem minutu regularnog dela Marko Milinković preciznim udarcem sa distance savladao golmana domaćeg tima Bojana Braća postavivši tako konačan rezultat utakmice. Ekipa Tekstilca uprkos porazu zadržala je drugu poziciju sa 28 bodova. Isti broj bodova imaju Smederevo 1924 i Inđija Toyo Tires, s tim da treba napomenutu i da oni imaju meč manje. Izveštaj sa utakmice možete pogledati u prilogu. U narednom kolu Tekstilac se sastaje sa Jedinstvom sa Uba koji je trenutno na šestom mestu sa dva boda manje.

Rezultati ovog (17) kola: Inđija Toyo Tires – Mladost Gat 2:0, Smederevo 1924 – Vršac 1:0, Radnički (SM) – Mačva 1:0, Kolubara – Sloboda 0:0, OFK Beograd – Jedinstvo 3:0, Grafičar – Radnički (NB) 4:2, RFK Novi Sad 1921 – Dubočica 0:0.

Tabela: OFK Beograd 45, Tekstilac 28, Smederevo 1924 – 28, Inđija Toyo Tires 28, Dubočica 27, Jedinstvo 26, Radnički (SM) 25, Kolubara 24, Mačva 24, Vršac 24, Grafičar 21, Metalac 19, Radnički (NB) 18, Sloboda 16, RFK Novi Sad 1921 – 13, Mladost Gat 11.

Parovi narednog (18) kola: RFK Novi Sad 1921 – Inđija Toyo Tires, Dubočica – Grafičar, Radnički (NB) – OFK Beograd, Jedinstvo – Tekstilac, Metalac – Kolubara, Sloboda – Radnički (SM), Mačva – Smederevo 1924, Vršac – Mladost Gat.