Bosnić prelomio derbi

Derbi pretposlednjeg kola somborskog prvog razreda između Poleta i Radničkog završen je minimalnom pobedom domaćeg tima. Strelac pobedonosnog gola za Sivčane bio je Miloš Bosnić u 67. minutu utakmice. Ovog pobedom Polet je izbio na drugu poziciju na tabeli sa dva boda manje u odnosu na sastav Dinama 1923 iz Bačkog Brega koji pobedom nad Šantićanima izbio na prvo mesto sa realnim izgledima da pobedom u poslednjem jesenjem kolu obezbedi sebi naslov jesenjeg prvaka. Najinteresantnije je bilo u Srpskom Miletiću gde je viđeno pet pogodaka. Domaćin je slavio nad gostima iz Kljajićeva sa 3:2. Gosti su poveli golom Vukašinovića već u 11. minutu. Samo dva minuta kasnije Rančić je izjednačio. Domaćin je poveo u drugom minutu nastavka pogotkom Dekanja, da bi Vukašinović izjednačio u deset minuta kasnije. Konačan rezultat utakmice postavio je Bojan Macanović u 61. minutu meča. U odžačkom derbiju OFK Odžaci su sigurno slavili nad Borcem iz Bačkog Gračaca. Kompletne rezultate i izveštaje sa svih utakmica ovog (12) kola možete pogledati u prilozima: Polet (S) – Radnički 1:0 (0:0) (Zapisnik), OFK Odžaci – Borac (BG) 3:0 (0:0) (Zapisnik), Zadrugar – Kordun 3:2 (1:1) (Zapisnik), Terekveš – Jedinstvo Lemeš 3:0 (2:0)  (Zapisnik), Dinamo 1923 – Aleksa Šantić 4:1 (2:0) (Zapisnik), Mladost (K) – Omladinac (D) 1:2 (0:1) (Zapisnik). Slobodan je bio Polet iz Rastine.

Tabela: Dinamo 1923 – 30, Polet (S) 28, Radnički 27, Aleksa Šantić 19, Mladost (K) 17, Zadrugar 15, Kordun 14, OFK Odžaci 13, Terekveš 13, Omladinac (D) 11, Jedinstvo Lemeš 9, Polet (R) 9, Borac (BG) 4.

Parovi narednog (13) kola: Aleksa Šantić – Mladost (K), Jedinstvo Lemeš – Dinamo 1923, Kordun – Terekveš, Borac (BG) – Zadrugar, Radnički – OFK Odžaci, Polet (R) – Polet (S). Slobodna je ekipa Omladinac (D).