PFS Sombor: Četvrtfinalni mečevi naredne srede

U sredu, 04. oktobra odigrana su tri meča osmine finala Kupa Srbije za područje PFS Sombor. U somborskom susretu sastali su se ekipa Žaka, pobednika Kupa GFS Sombor i staparski Hajduka, prošlogodišnji pobednik Kupa PFS Sombor. Branilac titule uspeo pobedom od 2:1 (1:1) da obezbedi prolaz među osam najboljih ekipa. Gosti su poveli već u drugom minutu pogotkom Miroslava Terzića. Sredinom prvog dela Nikola Glamočanin je poravnao rezultat. Odluka je pala dva minuta pre isteka regularnog dela meča. Petar Agbaba je bio strelac pobedonosnog gola za ekipu iz Stapara. Zapisnik sa utakmice možete pogledati u prilogu. Ekipa Kulpina slavila je 3:0 (1:0) protiv Hercegovca, dok je Mladost iz Bačkog Petrovca pobedila na gostovanju u Ratkovu 0:1 (0:0) domaći Radnički 1918. Poslednji duel između Bratstva 2019 iz Prigrevice i Mladosti Apa nije odigran jer domaći sastav nije mogao da nastupi zbog nedovoljnog broja igrača. Izvlačenje četvrtfinalnih parova obaviće se sutra. U žrebu se pored Hajduka, Kulpina, Mladosti (BP) i Mladosti Apa nalaze još i Hajduk 1912 (Kula), Bačka (Bačka Palanka), Sloga i Ravangrad 2018. Kako saznajemo mečevi za ulazak u polufinale odigraće se 11. oktobra od 15 časova.