Nova pobeda Kljajićeva Čonoplje

Rukometaši Kljajićeva – Čonoplje upisali su drugu pobedu u prvenstvu treće rukometne lige Vojvodine. Slavili su na gostovanju u Ruskom Krsturu protiv domaćeg Rusina sa 24:26 (14:15). Ekipe su se tokom prvog poluvremena smenjivale u vođstvu, da bi početkom drugog gosti došli do tri gola prednosti (14:17), a koju su uspešno sačuvali do kraja utakmice. Najbolji pojedinci u pobedničkom timu bili su Marko Pušonja sa sedam pogodaka i kapiten Ilija Neškovski sa golom manje. U poraženom sastavu dominirao je Filip Toma sa devet pogodaka. IzveštajEkipa bezdanskog Grafičara u prvom meču sezone bila je mnogo bolji rival od Obilića iz Novog Kneževca. Domaćin je upisao ubedljivu pobedu sa 29:17 (14:6). Miljan Katić i Marko Stojanović su postigli po pet pogodaka, a Norbert Kele jedan manje. IzveštajU narednom kolu dva naša predstavnika odmeriće snage u međusobnom duelu. U rangu više ekipa Sombora doživela je šokantan poraz u meču protiv drugog tima Jugovića. Gosti iz Kaća su od starta meča vodili, imali su gol – dva prednosti sve do 34. minuta, kada su Somborci prvi put poveli (17:16). Tri minuta kasnije bilo je +2 za Sombor. Usledio je preokret i vođstvo Kaćana koji su serijom 4:0 poveli 19:21. Tri minuta pre kraja domaći su izjednačili, a u poslednjem minutu pri rezultatu 25:25 su imali poslednji napad. Nažalost, svojom brzopletošću, dozvolili su gostima da izvedu kontra napad i pogotkom Mišića dođu do pobede. Kapiten Sombora Dušan Gajin devet puta se upisivao u strelce, a Luka Jović sedam puta. Ipak, to nije bilo dovoljno za bolji rezultat. Izveštaj… Meč između Prigrevice i Dalmatinca je odložen i igra se u sredu, 11. oktobra. Narednog vikenda Sombor gostuje u Šidu, dok će Dalmatinac ugostiti Putince.