Dobro izdanje „Pantera“ uprkos porazu

Rukometaši Sivca 69 pretrpeli su prvi prvenstveni poraz u šampionatu Super B lige Srbije. Nakon početnog remija sa Sinđelićem u drugom kolu su poraženi od ekipe Kikinde Grindex sa 33:30 (17:15). Nakon početnog ispitivanja snaga, domaćin je sredinom prvog dela stekao tri gola prednosti (9:6) koje je sačuvao do odlaska na odmor. Sivčani otvaraju drugo poluvreme serijom 4:1 i izjednačenjem (18:18). Ipak, nakon toga dolazi do pada u njihovoj igri, Kikinđani prave seriju 9:2 i u 45. minutu dolaze do sedam golova prednosti (27:20). „Panteri“ se ne predaju i u periodu od 52. do 58. minuta serijom 6:0 prilaze na samo gol zaostatka (31:30). Nažalost, nisu imali snage za potpuni preokret, a domaćin je sa sedmerca potvrdio pobedu. U poraženom timu Marko Čabai je postigao 14 pogodaka, dok je Nikola Popov na kontu imao upola manje. Kod pobednika dominirao je Nikola Vrgović sa osam golova. Izveštaj sa meča. Nakon dva kola Kolubara, Inđija i Kikinda imaju po dve pobede. Sivac 69 je osmi sa bodom. U narednom kolu u Sivcu gostuje Crvenka Jaffa koja je nakon startnog poraza od Inđije, u drugom kolu savladala sastav Sinđelića.

Ostali rezultati drugog kola: Crvenka Jaffa – Sinđelić 33:28, Radnički – Inđija 29:32, SU Lavovi – Hercegovac 29:26, Lavovi BP – Kolubara 22:25, Spartak – Vrbas 27:21.

Parovi narednog (3) kola: Vrbas Petrol – Kikinda Grindex, Kolubara – Spartak, Hercegovac – Lavovi BP, Inđija – SU Lavovi, Sinđelić – Radnički, Sivac 69 – Crvenka Jaffa.