Žak se popeo na četvrtu poziciju

Ekipa Žaka nastavlja se odličnim izdanjima. „Crno – beli“ su u subotu nadigrali Polet iz Karavukova sa 2:0. Strelci za domaće bili su Branko Vidović u četvrtom i Nikola Makar u 81. minutu susreta. Žakovci su nakon kiksa Crvenke u Novoj Gajdobri preuzeli četvrtu poziciju na tabeli sa 16 osvojenih bodova. Narednog vikenda očekuje ih meč upravo protiv sastava Crvenke koja se nalazi stepenicu niže na tabeli sa dva boda manje. Ratkovčani su slavili nad ekipom iz Obrovca. Aleksić je pogodio mrežu gostiju u prvom, a Trifunović u drugom poluvremenu. BSK je savladao Rusin. Meč je rešen već nakon prvih 45 minuta kada su Brestovčani imali tri gola prednosti. Junak pobede bio je Jovan Korać sa dva pogotka. Mrežu ekipe iz Krstura zatresli su još i Božić, Ćurčija i Plavšić. Šesti uzastopni poraz doživela je ekipa Kule i to na gostovanju u Kulpinu. Trenutno su na pretposlednjem mestu sa četiri boda. Vodeći tim lige slavio je protiv imenjaka iz Gložana i ovim trijumfom zadržao je tri boda prednosti u odnosu na prvog pratioca iz Ratkova. U narednom kolu derbi se igra u Paragama gde gostuje trećeplasirani Kulpin.

Rezultati i izveštaji sa utakmica ovog kola: Žak – Polet 2:0 (1:0) (Zapisnik), Budućnost (G) – Budućnost (P) 0:2 (0:0) (Zapisnik), Kulpin – Kula 2:0 (1:0) (Zapisnik), Lipar – ČSK 3:1 (0:1) (Zapisnik), Radnički 1918 – Borac 46 – 2:0 (1:0) (Zapisnik), BSK – Rusin 5:2 (3:0) (Zapisnik), Krila Krajine – Budućnost (M) 0:0 (Zapisnik), Soko – Crvenka 0:0 (Zapisnik).

Tabela: Budućnost (P) 24, Radnički 1918 – 21, Kulpin 19, Žak 16, Crvenka 14, BSK 13, Budućnost (G) 12, Lipar 11, Krila Krajine 10, Borac 46 – 10, Budućnost (M) 8, Polet 7, ČSK 6, Rusin 5, Kula 4, Soko 2.

Parovi narednog (9) kola: Crvenka – Žak, Budućnost (M) – Soko, Rusin – Krila Krajine, Borac 46 – BSK, ČSK – Radnički 1918, Kula – Lipar, Budućnost (P) – Kulpin, Polet – Budućnost (G).