Stanišićanci slavili u Prigrevici

FK Jedinstvo - Stanišić, jul 2023.godina - slika preuzeta sa fejsbuk stranice kluba

Utakmicama petog kola nastavljeno je prvenstvo somborskog drugog razreda. Derbi kola odigran je u Prigrevici gde su se sastali do danas dva neporažena tima lige. Gosti su slavili golovima Stevana Oluića u prvom i Petra Drče u drugom delu susreta. Prava prvenstvena utakmica puna preokreta viđena je na apatinskom salašu. Nakon izjednačenog prvog poluvremena gosti iz Koluta su poveli u 71. minutu pogotkom Radulovića. Ipak, domaćin je za samo dva minuta (golovima u 81. i 83. minutu) napravio preokret za pobedu. Junak pobede bio je trostruki strelac Saša Jano. Panonija je u derbiju začelja ubedljivo slavili nad Telečkom, dok je Dinamo iz Sonte bio bolji od Dunava iz Bačkog Monoštora. Neporažena je ostala i ekipa PIK-a koja je slavila u Bezdanu. Narednog vikenda ekipa sa kanala dočekuje Jedinstvo iz Ribareva, dok će Stanišićanci putovati u Bački Monoštor. Somborski derbi odigraće se u Telečkoj gde gostuje bezdanski Sport.

Rezultati i izveštaji sa svih utakmica ovog kola: Dinamo (S) – Dunav 5:2 (3:2) (Zapisnik), Panonija – Telečka 8:1 (4:0) (Zapisnik), Sport – PIK 2023 – 0:3 (0:1) (Zapisnik), Jedinstvo (R) – Jedinstvo 1947 – 3:2 (1:1) (Zapisnik), Bratstvo 2019 – Jedinstvo Stanišić 0:2 (0:1) (Zapisnik).

Tabela: PIK 2023 – 15, Jedinstvo Stanišić 15, Bratstvo 2019 – 12, Jedinstvo 1947 – 10, Dinamo (S) 6, Jedinstvo (R) 6, Panonija 4, Sport 3, Dunav 3, Telečka 0

Parovi narednog (6) kola: Dunav – Jedinstvo (S), Jedinstvo 1947 – Bratstvo 2019, PIK 2023 – Jedinstvo (R), Telečka – Sport, Dinamo (S) – Panonija.