Panteri poraženi u Lazarevcu

Kolubara - Sivac 69 novembar 2022.godina slika preuzeta sa instagram naloga RK Sivac 69

Lazarevčani su bolje otvorili meč, tokom većeg dela prvog poluvremena imali su dva o tri gola prednosti. Osetniju prednost stekli su u 19. minutu kada su imali +5 (12:7). Ipak, Panteri se bude i već nakon nekoliko minuta bilo je nerešeno (14:14). Domaćin mini serijom 3:1 zatvara prvi deo meča. Sivčani su bili u rezultatskoj igri do sredine drugog dela kada domaćin pojačava ritam i novom serijom 6:2 ponovo stiče pet golova viška i faktičke prelama meč u svoju korist. U poraženom timu najbolji pojedinac bio je Luka Vemić sa osam postignutih pogodaka. Ekipa Apatina je gostovala u Smederevu gde je minimalno poražena sa 30:29. Iako su gosti tokom prvog poluvremena imali prednost, u jednom momentu i +5 na odmor se otišlo sa nerešenim ishodom. U nastavku meča domaćin za nijansu bolji. U finišu meča su u tri navrata imali tri gola prednosti, što se na kraju ispostavilo kao dovoljno za nove bodove. Apatinci su osmi tim lige sa šest bodova, dok su Sivčani na dnu tabele sa četiri boda. Narednog vikenda Sivac 69 putuje u Vrbas, dok će Apatin ugostiti beogradske Lavove.

Izveštaji sa utakmica:

Kolubara – Sivac 69 – 32:24 (17:15)

Sedmerci: 1/1 (Kolubara). 4/4 (Sivac 69).

Isključenja: 16 minuta (Kolubara). 12 minuta (Sivac 69).

Kolubara: Ž. Tešić, Filipović 2, Knežević 2, D. Jelenić 8, Jeli 3, Trivić, Nenadić, Martinović, Jovanović 3, Radovanović, Đorđević, M. Tešić 1, Ivanović 2, Đurđević 3, O. Jelenić, Radovanović 8.

Sivac 69: Zeljko, Kolarić 3, Beslać 1, Džabasan 4, M. Dubaić 2, Vemić 8, Tomić, Terzin, Boškov, A. Dubaić, Predojević 3, Popov 3, Regojević, Vlaović.

Smederevo – Apatin 30:29 (14:14)

Sedmerci: 2/4 (Smederevo). 1/3 (Apatin).

Isključenja: 8 minuta (Smederevo). 12 minuta (Apatin).

Smederevo: Martić 1, Milunović 3, Janjušević, Dušan Stojković 6, Antić, Darko Stojković, Jevđenović 8, Jokić 2, Todorović, Marjanović, Spasić, Mirković 5, Nedeljkov, Mitrović, Živković, Vujović 5.

Apatin: Obradović, Pilipović 5, Horvat, Ćopić, P. Mandić, Kuprešanin, Bogojević, Z. Mandić 1, Mačkić, Polovina, Milojević 6, Peić, Tukuljac 8, Oljača 9, Braun.