Dalmatinac poražen u Vršcu

Rukometaši Dalmatinca pretrpeli su treći poraz u nastavku prvenstva Druge lige Vojvodine. Riđičanci su u petom kolu doigravanja doživeli poraz od vršačke Mladosti sa 34:25 (16:10). Do sredine prvog poluvremena bilo je neizvesno. Tada je usledila desetominutna serija domaćeg tima od 7:0 za vođstvo 14:6. To je bio i prelomni trenutak susreta. Nakon toga nije više bilo povratka na ekipu iz Riđice koja je novim porazom ostala u donjem delu svoje plej – of grupe. Milan Vagić bio je najraspoloženiji igrać domaćeg tima sa šest pogodaka. Izveštaj sa utakmice možete pogledati u prilogu. U narednom kolu u Riđice će gostovati lidera iz Pančeva. Ostali naši predstavnici igraju svoje mečeve u nedelju, 21. aprila. Ekipa Sombora od 19 časova ugostiće Budućnost iz Alibunara. Lider je prvi tim plej – aut faze sa 11 bodova, dok su Somborci poslednji sa samo dva boda. Utakmica je poverena sudijskom paru Nikola Zorić/Miloš Zelić, dok je delegat Davor Horvat. Dva sata ranije na teren će i trećeligaš iz Kljajićeva i Čonoplje koji će dočekati drugi tim Crvenke Jaffe. Susret između Grafičara i Jedinstva iz Bočara dodeljen je sudijskom paru Sliva /Vukčević, te delegatu Aćiću. Termin meča je za sada nepoznat.