Poraz Kuljana na Štrandu

Fudbaleri kulskog Hajduka 1912 očekivano su poraženi na gostovanju u Novom Sadu. Iako su bili oslabljeni veći deo utakmice su igrali egal meč. Domaćin je poveo već u 16. minutu pogotkom Luke Milisavljevića. To je ujedno bio i rezultat prvog dela. U šestom minutu nastavka Vlaisavljević je poravnao rezultat posle sjajnog prodora Stefana Živkovića. Samo desetak minuta kasnije mladi Vanja Apostolovski je vratio prednost domaćem timu. Isti igrač je u 78. minutu postavio konačan rezultat meča. Drugim vezanim porazom ekipa iz Kule je nazadovala sa druge na desetu poziciju. U sledećem kolu u Kuli gostuje ekipa Tise koja je nakon tri vezana poraza, ovog vikenda savladala ekipu Jedinstva.

Rezultati i izveštaji sa svih utakmica ovog kolaKikinda – Borac (Š) 2:0 (0:0) (Zapisnik), Podunavac – Sloven 0:1 (0:0) (Zapisnik), Dinamo 1945 – Naftagas 2:0 (0:0) (Zapisnik), Kabel – Hajduk 1912 – 3:1 (1:0) (Zapisnik), Tisa – Jedinstvo 2:1 (2:1) (Zapisnik), Bačka – Bečej 1918 – 0:2 (0:0) (Zapisnik), Radnički (Zr) – Omladinac 0:2 (0:0) (Zapisnik), 1. maj  – Željezničar (I) 0:0 (Zapisnik).

Tabela: Sloven 15, Dinamo 1945 – 15, Kabel 14, Željezničar (I) 14, Tisa 12, Kikinda 12, Bečej 1918 – 12, 1. maj 11, Podunavac 10, Hajduk 1912 – 10, Omladinac 9, Naftagas 7, Radnički (Zr) 7, Borac (Š) 6, Jedinstvo 4, Bačka 2.

Parovi narednog (8) kola: Borac (Š) – Željezničar (I), Omladinac – 1. maj, Bečej 1918 – Radnički (Zr), Jedinstvo – Bačka, Hajduk 1912 – Tisa, Naftagas – Kabel, Sloven – Dinamo 1945, Kikinda – Podunavac.