Andrej Rang uz rekord postao prvak Srbije

Proteklog vikenda u velikoj sportskoj dvorani u subotičkoj Dudovoj šumi održano je seniorsko prvenstvo države u dizanju tegova. Isto je održano u organizaciji Saveza Srbije za dizanje tegova i kluba domaćina subotičkog Spartaka. Na ovom prvenstvu učešće je uzelo oko pedesetak takmičara iz više klubova naše zemlje, a koji su izborili pravo nastupa putem kvalifikacija. Boje somborskog Kluba dizača tegova Radnički branili su mladi Petar Pelajić i Andrej Rang, a zbog povreda isto su propustili Luka Petrik i Aljoša Ilić. Petar Pelajić je sa podignutih 90 kg trzajem i izbačajem od 110 kg osvojio peto mesto, što je za našeg mladog juniora izvanredan i obećavajući rezultat – navodi se u saopštenju somborskog kluba. Andrej Rang je može se slobodno reći bio jedna od zvezda ovog takmičenja. Somborac je u konkurenciji deset takmičara sa trgnutih 107 kg i izbačajem od 140 kg uspeo je da uz pomerene lične rekorde za samo jedan kilogram razlike u biatlonu savlada konkurenciju i osvoji seniorsko zlato za sebe i svoj klub. Borba za zlatnu medalju je bila veoma neizvesna i pobednik u ovoj najbrojnijoj kategoriji odlučen je u poslednjem pokušaju. Pred KDT Radničkim nalazi se još i Seniorsko prvenstvo države za žene koje će biti organizovano u Somboru, u nedelju, 15. oktobra u Sokolskom domu (Partizan). Ovim putem pozivamo sve prijatelje dizanja tegova da prisustvuju i navijaju na žensku ekipu Petra Ranga koja isto tako pretenduje ka najsjajnijim odličjima – stoji na kraju klupskog izveštaja.