Radnički i Dinamo zadržali svoje pozicije

Utakmicama šestog kola nastavljeno je prvenstvo somborskog prvog razreda. U derbiju kola Radnički je slavio nad ekipom iz Šantića. Mladi Nikola Japundžić doveo je „crveno – bele“ u vođstvo u poslednjim trenucima prvog dela susreta. U šestom minutu nastavka Damir Opačić je duplirao prednost. Gosti u smanjili prednost deset minuta pre kraja meča pogotkom Srđana Pejaka. Nedugo potom Srđan Vuković je golovima u 82. i 86. minutu postavio konačan rezultat utakmice. Brežani su trijumfovali u Odžacima. Junak nove pobede bio je iskusni veteran Damir Bogunović koji je četiri puta zatresao mrežu domaćeg golmana. U kulskom derbiju slavila je ekipa iz Sivca. Gosti iz Kruščića su dva puta vodila, ipak, Sivčani su golovima Koldžića u 85. minutu i Kristijana Pavlovića u drugom minutu nadoknade vremena osvojili nova tri boda. Važnu pobedu na gostovanju izvojevala je ekipa iz Lemeša. Golovima Orsića i Popovića vratili su iz Bačkog Gračaca sa sva tri boda. Ekipa Korduna je ovog vikenda odmarala. U sledećem kolu Dinamo dočekuje ekipu Zadrugara, Radnički igra u Lemešu, dok će Šantićani ugostiti ekipu iz Rastine. Kordun dočekuje fenjeraša iz Bačkog Gračaca.

Rezultati i izveštaji sa svih utakmica ovog kola: Borac (BG) – Jedinstvo Lemeš 1:2 (1:1) (Zapisnik), Radnički – Aleksa Šantić 4:1 (Zapisnik), Polet (R) – Omladinac 3:2 (Zapisnik), Polet (S) – Mladost 3:2 (1:1) (Zapisnik), OFK Odžaci – Dinamo 1923 – 1:7 (0:2) (Zapisnik), Zadrugar – Terekveš 3:0 (1:0) (Zapisnik). U ovom kolu slobodna je ekipa Korduna.

Tabela: Radnički 15, Dinamo 1923 – 15, Polet (S) 12, Mladost (K) 12, Aleksa Šantić 10, Terekveš 9, Zadrugar 7, Polet (R) 6, Jedinstvo Lemeš 6, Kordun 5, OFK Odžaci 4, Omladinac (D) 4, Borac (BG) 0.

Parovi narednog (7) kola: Dinamo 1923 – Zadrugar, Mladost (K) – OFK Odžaci, Omladinac – Polet (S), Aleksa Šantić – Polet (R), Jedinstvo Lemeš – Radnički, Kordun – Borac (BG).