Startovao „Open Balkan kup“

Bokserski klub Sombor podneo je izveštaj sa upravo održanih takmičenja na kojim su njihovi bokseri uzeli učešće. U Smederevu je održano prvo kolo “Open Balkan kup“. U pitanju je premijerno novoformiranog takmičenja u boksu koji je u zajedničkoj misiji razvoja i usavršavanja boksera Srbije, Makedonije i Albanije. Ideja o osnivanju ove lige proizilazi iz regionalne inicijative “Otvoreni Balkan” koja predstavlja saradnju država regiona i koja ima za cilj saradnju i integraciju, prosperitet i stabilizaciju na raznim nivoima i u različitim oblastima, tako i u sportu. Prvim od niza turnira koji će biti organizovani u Srbiji, Severnoj Makedoniji i Albaniji održan je u Smederevu u direktnom prenosu finalnih mečeva na TV Arena Fight. Nastupilo je 25 klubova. Pobede za somborski tim upisali su Jovan Nikolić (80 kg) i Milan Čakširan (60 kg). Nikolić je savladao predstavnika Budve, dok je Čakširan bio bolji od vršnjaka iz Kruševca. Nakon prvog kola Bokserski klub Obilić ima 11 bodova, dok su Novi Pazar i Sombor sakupili po devet bodovaDomaćin narednog kola biće Kumanovo (R. Severna Makedonija). Predstavnici somboskog kluba napominju i da su njihovi bokseri tokom vikenda nastupali u dresu reprezentacije Srbije na turnirima u Bosni i Hercegovini i Rumuniji. Naša reprezentacija je na turniru u Sarajevu osvojili sedam odličja od kojih su četiri pripala bokserima iz Sombora. Vladimir Beriša (67 kg) je u omladinskoj konkurenciji osvojio srebrnu medalju, baš kao i seniori Nazif Sejdi (67 kg) i Bojan Stanojlović (80 kg). Najsjajsnije odličje osvojio je i Rade Joksimović (51 kg). Odlični su bili i bokseri iz mlađih uzrasnih kategorija koji su se takmičili na Moldavian Belt-u. Srebrne medalje osvojili su Radošević i Marija Lukić, dok je Ristić morao da se zadovolji bronzom.