Damir Bogunović presudio derbi

Odigrano je treće kolo Međuopštinske fudbalske lige Sombor – prvi razred. U Bačkom Bregu u derbiju kola snage su odmerili domaći Dinamo 1923 i Radnički. Gosti su poveli sredinom prvog dela pogotkom Nikole Kovačića. Domaćin je izjednačio pet minuta pre odlaska na odmor pogotkom Nikole Zlatkovića. U nastavku meča viđeno je pregrš žutih i tri crvena kartona. U 73. minutu prvo je isključen Damir Dulić (Radnički), da bi par minuta kasnije igru morali napustiti Josip Radičev (Dinamo 1923) i Srđan Vuković (Radnički). Utakmica je odlučena golom Damira Bogunovića u 75. minutu sa „kreča“. Brežani nakon tri kola imaju maksimalnih devet bodova, baš kao i Mladost iz Kruščića koja je golom Vukovića minimalno porazila Borac iz Bačkog Gračaca. Iznenađenje je viđeno u Srpskom Miletiću gde je domaćin savladao Polet iz Sivca. Veljko Pjević je u 88. minuta zatresao mrežu golmana Šepića. Do prvog boda stigla je u ekipa Korduna. Iako su na poluvremenu imali gol zaostatak u nastavku meča su uspeli da dođu do boda. Zoran Trbojević je pogodio u dubokoj nadoknadi vremena za konačnih 2:2. Prvi pogodak postigao je Dušan Kozlina. Narednog vikenda u Kljajićevu gostuje ekipa Šantića, Dinamo 1923 gostuje u Rastini, dok će se u Riđici sastati Graničar i Jedinstvo iz Lemeša. Na Gradskom stadionu u Somboru u derbiju kola sastaju se Radnički i neporažena Mladost.

Rezultati i izveštaji sa utakmica trećeg kola: OFK Odžaci – Graničar  3:0 (službeni rezultat, gosti nisu došli na utakmicu), Zadrugar – Polet (S) 1:0 (0:0) (Zapisnik), Terekveš – Polet (R) 3:1 (1:0) (Zapisnik), Dinamo 1923 – Radnički 2:1 (1:1) (Zapisnik), Mladost – Borac (BG) 1:0 (1:0) (Zapisnik), Omladinac (D) – Kordun 2:2 (2:1) (Zapisnik), Aleksa Šantić – Jedinstvo Lemeš 10:0 (6:0) (Zapisnik).

Tabela: Dinamo 1923 – 9, Mladost (K) 9, Aleksa Šantić 7, Radnički 6, Polet (S) 6, OFK Odžaci 6, Terekveš 6, Polet (R) 3, Zadrugar 3, Jedinstvo Lemeš 3, Omladinac (D) 1, Kordun 1, Graničar 1, Borac (BG) 0.

Parovi narednog (4) kola: Graničar – Jedinstvo Lemeš, Kordun – Aleksa Šantić, Borac (BG) – Omladinac (D), Radnički – Mladost, Polet (R) – Dinamo 1923, Polet (S) – Terekveš, OFK Odžaci – Zadrugar.