„Crno – beli“ primili sedam golova u Ratkovu

Fudbaleri Žaka doživeli su težak „debakl“ na startu novog područnog prvenstva. Jedini somborski predtavnik u ovog rangu poražen je na gostovanju u Ratkovu sa 7:0. Utakmica je bila rešena već nakon prvog dela kada je domaćin stekao četiri gola prednosti. U nastavku susreta su rutinski meč priveli kraju. Domaći je poveo u 17. minutu golom iskusnog napadača Vuka Đokića. Nakon pola časa igre Aleksić je duplirao vođstvo, da bi u poslednja četiri minuta prvog dela Filip Milunović i ponovo Đokić doneli svom timu velikih 4:0. U nastavku meča u strelce su se upisali Aleksić, te rezervisti Trifunović i Stojanović. Izveštaj sa meča. Žakovci imaju sedam dana da stabilizuju i oporave od visokog poraza. U subotu, verovatno na Gradskom stadionu u Somboru ugostiće ekipu ČSK-a iz Čelareva. Ostali rezultati prvog kola: BSK – Lipar 2:0 (Zapisnik), Krila Krajine – Kulpin 0:1 (Zapisnik), Soko – Budućnost (G) 0:7 (Zapisnik), Crvenka – Polet 4:0 (Zapisnik), Budućnost (M) – Budućnost (P) 1:3 (Zapisnik), Rusin – Kula 1:1 (Zapisnik), Borac 46 – ČSK 2:0 (Zapisnik).