Srpskoligaš iz predgrađa izgubio sve šanse

Fudbaleri Stanišića „deklasirani“ su u možda i najvažnijom utakmici ovog proleća. Oni su u derbiju začelja u Zrenjaninu protiv direktnog konkurenta u borbi za opstanak potpuno podbacili, te će se od naredne sezone takmičiti u zonskom rangu takmičenja gde će i  društvo praviti Sloga iz Čonoplje, te staparski Hajduk. Domaćin je poveo već u drugom minutu golom Jeftića. Petnaest minuta kasnije Popov je pogodio stativu, da bi potom Rosić odbitak poslao preko gola. Gosti su u finišu prvog poluvremena imali inicijativu, ali bez uspešne realizacije. Zrenjaninci drugo poluvreme otvaraju šansama Markovića, Jeftića i Markoskog koji završavaju tik pored gola. U 58. minutu ekipa iz Stanišića ostaje sa deset igrača na terenu pošto je iz igre isključen Nemanja Andrić. Samo dva minuta kasnije Markoski duplira vođstvo svog tima. U 70. minutu Popov je bio siguran sa bele tačke, da bi samo tri minuta kasnije isti igrač nakon greške gostujuće odbrane povisio na 4:0. Konačan rezultat utakmice postavio je rezervista Jonjev četiri minuta pre kraja utakmice. Stanišić je poslednji meč u ovogodišnjem srpskoligaškom društvu odigrati na domaćem terenu protiv ekipe Bečeja 1918.