Majami slavio u drugom meču

Denver – Majami 108:111 (Q1 – 23:26, Q2 – 34:25, Q3 – 26:24, Q4 – 25:36).

Košarkaši Majamija slavili su rano jutros u Denveru i tako prvi stigli do brejka u velikom finalu. Trenutno je rezultat u mečevima 1:1. Serija se seli u Majami koji je domaćin naredna dva susreta. Gosti su meč otvorili serijom 7:0, a prvu dvocifrenu prednost imali su sredinom prvog dela kada su poveli 21:10. Domaćin se malo trgnuo i u finišu prvih dvanaest minuta mini serijom 6:0 smanjuje zaostatak na pristojnih tri poena. Furiozni početak drugog dela i nova serija 16:3 (četiri vezane trojke) donosi ekipi iz Kolorada vođstvo 39:29, a samo koji minut kasnije bilo je i +15 (50:35). Majami je uzvratio sa 8:0 i prepolovio razliku. Nakon relativno izjednačene treće deonice, odluka u pala u finalnoj četvrtini koja je pripala gostima. Robinson (dve trojke) i Vinsent (jedna) prave preokret nakon koje je Majami poveo sa 90:85, da bi Adebajo na četiri minuta pre kraja povisio na +9. „Grumenje“ se ne predaje. Jokić, Gordon i Marej smanjuju prednost na samo jedan posed (106:109). Do kraja meča Adebajo sa jedne i Jokić sa druge strane pogađaju za konačnih 108:111. Nikola Jokić je bio najbolji pojedinac susreta sa 41 poenom. Imao je i 11 skokova i četiri asistencije, ali i pet izgubljenih lopti. Iz igre je šutirao 57 odsto. Marej je pridodao 18, a Gordon i Brus Braun po 12 odnosno 11 poena. U pobedničkom timu Vinsent je bio najefikasniji sa 23 poena, Adebajo je ubacio dva poena manje, dok je Batler meč završio sa identičnim učinkom. Sledeći meč igra se u četvrtak, 8. juna.