Filip kiksnuo u Ženevi, sledi gren slem u Parizu

Filip Krajinović - slika preuzeta sa instagram profila igrača

Još jedan turnir je završen za Filipa Krajinovića. Somborac je pretrpeo poraz u prvoj rundi ATP turnira u Ženevi. Ovoga puta bolji od njega bio je francuski teniser, osmi nosilac i 47. igrač sveta Adrijan Manarino koji je slavio u dva seta 2:0 (7:5, 6:1). Francuz je odlično otvorio meč, napravio je brejk u drugom gemu, koji je ubrzo potvrdio za vođstvo od 3:0. Filip je u devetom gemu uspeo da se vrati, a potom i da izjednači (5:5), da bi već u narednom gemu imao prilikiu za brejk koju nije iskoristio. U odlučujućem dvanaestom gemu „Fića“ je uspeo da spasi tri set lopte, međutim, nije uspeo da sačuva servis, te je izgubio set. U drugom setu potpuno se raspala igra srpskog tenisera, što je Manarino iskoristio da meč uspešno privede kraju. Nastup u Ženevi završio je i Dušan Lajović koji je izgubio od Čileanca Nikole Đarija sa 2:0 (6:4, 6:2). Naredna destinacija srpskih tenisera trebalo bi da bude gren slem u Parizu koji bi trebao da počne u nedelju, 28. maja.